23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Jaunieši piestāj lielceļa pieturās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Otrdienas pēcpusdienu darbīgi aizvadīja pasākuma «Lielceļš pēc pamatskolas» dalībnieki un apmeklētāji, piepildot Valmieras Kultūras centra zāli. Jaunieši no Valmieras apkārtnes meklēja atbildes uz jautājumiem par savu nākotnes skolu un profesiju. Viņi varēja aprunāties ar mācību iestāžu pārstāvjiem no visas Latvijas un kliedēt radušās šaubas. Katra no lielceļa pieturām bija izdomājusi atraktīvus veidus, kā piesaistīt interesentus.

Jaunieši piestāj lielceļa pieturās

Pavisam strauji tuvojas brīdis, kad 9. klases skolēniem kopā ar vecākiem jāpieņem būtiskais lēmums par turpmākajām mācībām. Pasākumā interesenti varēja izzināt pavisam sadzīviskas lietas un kliedēt neskaidrības par mācību procesu. Pasākums bija lieliska iespēja jaunietim izpētīt iespējas tepat Valmierā un tālākās Latvijas pilsētās.

Valmieras Mākslas vidusskolas (VMV) pieturā varēja aplūkot izstādi ar skolēnu darbiem. «VMV piedalās pasākumā, lai parādītu gaisotni skolā un izstāstītu par Atvērto durvju dienu sestdien, 21. aprīlī, kur būs plašāk apskatāmi dažādi darbi un varēs piedalīties radošajās darbnīcās. Mēs strādājam ar vizuāliem materiāliem, tāpēc ir ļoti svarīgi ne tikai pastāstīt, kas skolā notiek, bet arī parādīt, lai vairāk varētu sajust garšu, ko var iegūt, mācoties VMV. Līdzi paņemti ļoti dažādi audzēkņu darbi, lai būtu plašāks priekšstats par materiāliem, ko izmantojam mācībās,» skaidro Gita Dukure, VMV mākslas projektu vadītāja. Mācības veidotas tā, lai absolventam būtu stabilas zināšanas profesijā un būtu viegli uzsākt studijas, piemēram, Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņa arī informē, ka ar šo gadu ir pārmaiņas uzņemšanas procesā — vairs nav jākārto iestājeksāmeni.

PĀRBAUDI SAVAS ZINĀŠANAS! Valmieras tehnikuma stacijā jauniešiem bija sarūpētas dažādas aktivitātes. Vienā no tām varēja pārbaudīt savas zināšanas mehatronikā. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
20. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri