24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Jaunās prasības angļiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Rūcamlapa jau ziņoja par gaidāmajiem jaunumiem automašīnu – angļu, t.i., ar stūri labajā pusē pielāgošanu Latvijas ceļu satiksmes prasībām. Kā zināms, ar 2018. gada 12. aprīļa grozījumiem Ceļu satiksmes likuma 10. panta 8. daļas 1. punktā no 2018. gada 1. novembra ir atcelts aizliegums Latvijā pastāvīgi reģistrēt transportlīdzekļus ar vadības ierīcēm labajā pusē, tādēļ izstrādātas transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kuras jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar vadības ierīcēm labajā pusē, kuru persona vēlas pastāvīgi reģistrēt Latvijā, bet nav uzskatāmas par transportlīdzekļa pārbūvi.

Foto no latviansinuk.co.uk
Foto no latviansinuk.co.uk

Un te arī pašas prasības! 10. jūlijā valdība pieņēma noteikumu projektus, kas nosaka transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kas jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar vadības ierīcēm labajā pusē. Satiksmes ministrijas sagatavotie noteikumu projekti paredz, ka tehnisko prasību kopumā būs jāietver — obligāta prasība uzstādīt labās puses kustībai paredzētus priekšējos (galvenos) lukturus, pakaļējo miglas lukturi/us, ārējos atpakaļskata spoguļus ar atbilstošu redzamību, kā arī transportlīdzeklim būs jābūt aprīkotam ar papildu netiešās redzamības sistēmu, kas nodrošinātu vadītājam brauktuves kreisās puses pārredzamību.

Aizvakar valdībā apstiprinātie Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 30. maija noteikumos Nr. 295 Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa paredz, ka transportlīdzeklim ar vadības ierīcēm labajā pusē auto kreisajā pusē papildus jāuzstāda netiešās redzamības sistēma — spoguļu pāri, lai nodrošinātu vadītājam brauktuves kreisās puses pārredzamību, un attēla reģistrēšanas ierīces ar attēla atspoguļošanas ierīci — videokameru vai ekrānu.

Protams, iegādāties — lielākoties, protams, no lietotu auto tirgus — automobili ar stūri labajā pusē vai tomēr tradicionālas vadības spēkratu, tas katra paša ziņā, taču jaunās prasības ir nedaudz liberālākas par iepriekšējām, prasīs arī mazākus finansiālus ieguldījumus potenciālajiem angļu īpašniekiem. Kā nesen Rūcamlapa rakstīja, labus automobiļus ar stūri labajā pusē un salīdzinoši mazu nobraukumu varam meklēt ne tikai Lamanšam otrā pusē, bet arī tālajā Japānā. Ja ir šāds automobilis garāžā, atliek tikai visu izdarīt atbilstoši likumdošanai. Un tad — laimīgu ceļu!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri