23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Jauna katlumāja Gaujas labajā krastā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Par jauno projektu uz Liesmas jautājumiem atbild akciju sabiedrības Valmieras Enerģija valdes loceklis EGILS KAMPUSS.

Jauna katlumāja Gaujas labajā krastā

Dakstiņu iela atrodas tuvu Matīšu šosejai, un kravas transportam nav jāiebrauc pilsētas centrā, attiecīgā vieta ir piemērota, lai piegādātu biomasas kurināmo.  G. Vīksnas foto

Pašlaik lielāko daļu Valmieras labā krasta centralizētās siltumapgādes vajadzību jaudu nodrošina pilsētas centra katlumāja, kurā apkurei izmanto dabas gāzi. Kāda bija motivācija meklēt nopietnu alternatīvu – šķeldas katlumāju?

Valmieras enerģijas svarīgākais uzdevums ir pilsētas iedzīvotājiem nodrošināt drošu siltumapgādi, kas paredz arī kurināmā diversifikāciju, tas ir, nodrošināt siltumenerģijas ražošanu, izmantojot dažādu kurināmo – šķeldu un dabasgāzi. Arī nepastāvīgā dabasgāzes cena ir faktors, kas liek meklēt risinājumus, lai nodrošinātu stabilu un pēc iespējas zemāku siltumenerģijas tarifu.

Kādi apstākļi noteica potenciālo būves vietu Dakstiņu ielā?

Lēmums tika pieņemts, ņemot vērā SIA «Bek-Konsult» veikto tehniski ekonomisko izpēti jaunās katlumājas vietas izvēlei. Izpētes laikā tika analizētas vairākas potenciālās vietas, salīdzinot gan kopējās projekta izmaksas, gan tehniskos risinājumus, gan arī transporta plūsmu.

Savulaik tika izskatīts variants par kūdras katlumājas ierīkošanu Valmierā, arī Gaujas labajā krastā – konkrēti Rubenes ielā, kur atradās vecā katlumāja. Šo vietu noteica arī loģistikas iespējas no kūdras purviem Zilākalnā un Sedā. Šķeldas katlumāja jānodrošina ar šķeldu. No kurienes, cik regulāri un cik lielos apjomos uz Valmieru būs šīs piegādes?

Dakstiņu iela atrodas tuvu Matīšu šosejai, un kravas transportam nav jāiebrauc pilsētas centrā, attiecīgā vieta ir piemērota, lai piegādātu biomasas kurināmo. Plānots, ka šķelda tiks piegādāta no Vidzemes reģiona un ziemas periodā vienā dienā tiks piegādātas 3 – 4 kravas, kas ir vidēji 270 – 360 m3 šķeldas.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri