21. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Jauna iespēja mācīties mūziku

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pamatskolā «Universum» apgūst klavieru, fagota un vijoles spēli.

Jauna iespēja mācīties mūziku

Skolas lielajā zālē nesen ikviens interesents varēja būt klāt un klausīties šīs skolas pirmo atklāto koncertu «Pirmie augļi». Savu spēles varēšanu, drosmi un māku rādīja skolas mazākie un lielākie bērni. Koncerta atklāšanā klātesošos uzrunāja skolas direktors Andis Apsītis un mūzikas skolotājs Aivars Cepītis.

Andis Apsītis «Liesmai» pastāstīja, ka ir piepildījusies sen lolotā iecere — sarīkot koncertu. Ceļš uz to bijis mērķtiecīgs. Andis uzsver: «Skolas audzēkņi ir muzikāli, jo 80 — 90% bērnu vienmēr bijuši vairāk vai mazāk saistīti ar mūziku — mācījušies Valmieras Mūzikas skolā vai joprojām turpina mācības. Jūtot šo nopietno interesi, sapratām, ka arī mēs skolā «Universum» varētu īstenot  profesionālās ievirzes programmas mūzikā, lai bērniem, kuri vēlas, būtu iespēja savas dzīvesvietas tuvumā apgūt dažādu mūzikas instrumentu spēli, mūzikas vēsturi un teoriju. Uzskatām, ka ikvienam bērnam ir jādod iespēja izpaust sevi mūzikā. Vēlamies skolā kopā ar bērniem ne tikai izzināt Dieva radīto pasauli, bet arī pagodināt To Kungu dziesmās, pateicības lūgšanās un pat dejās.

Lai realizētu ieceri par mūzikas programmu, bija vajadzīgi profesionāli un zinoši skolotāji. Mums paveicās sarunās tieši ar tādiem skolotājiem, proti, Ritmu Pētersoni-Cepīti, Aivaru Cepīti un Ingunu Birznieci. Viņi piekrita mūsu uzaicinājumam, un tā pērn decembrī mēs jau licencējām divas pirmās mūzikas programmas, bet šogad maijā izgājām akreditāciju. Šīs un citas programmas ar jauno mācību gadu būs finansētas no valsts līdzekļiem. Pašlaik mums ir licencēta klavierspēle (skolotāja Ritma), fagota spēle (skolotājs Aivars) un vijoles spēle (skolotāja Inguna). Noteikti turpināsim būt atvērti šajā jomā, tāpēc aicinām mūzikas skolotājus uz sadarbību!

SASPĒLE. Mūzikas skolotāja Inguna Birzniece ar savu audzēkni Teofilu Vatuļinu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri