19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Jauktais koris Valmiera — vienā elpā, mūzikā un sajūtā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jauktajam korim Valmiera šī ir bijusi ražena sezona. Valmieras un Valkas koru apriņķa skatē Valmiera ieguva godpilno augstāko pakāpi. Ceļš līdz augstākajai pakāpei nebija viegls. Lai panāktu vēlamo rezultātu, tika ieguldīts smags darbs — mēģinājumi notika katru otro dienu. Kora Valmiera diriģents Mārtiņš Klišāns atklāj, kā koris noslīpē katru dziesmu: «Dziesmu saskalda nogriežņos, noslīpē katru no tiem, un tikai tad dziesmu var likt kopā.»

Jauktais koris Valmiera — vienā elpā, mūzikā un sajūtā

«Panākumu atslēga ir kora kopīga mobilizācija uz sasniegumiem un mēģinājumiem. Uzdziedāt formu. Visi dzīvo vienā elpā, vienā mūzikā, vienā sajūtā. Nav svarīgi tikai nodziedāt pareizas notis un vārdus, bet nepieciešams dziesmā arī ielikt kaut ko vairāk,» par sasniegto rezultātu koru skatē stāsta diriģents Mārtiņš Klišāns. Ļoti svarīgi, ka koris spēj disciplinēties tad, kad tas ir nepieciešams. Lai arī kolektīva mērķis bija iegūt augstāko pakāpi, mirklī, kad koris to uzzināja, rezultāts tāpat esot bijis liels pārsteigums.

Aizvadītā radošā sezona jauktajam korim Valmiera bija krāšņa un notikumiem bagāta. Kora prezidente Inese Pomka: «Šajā sezonā mums bija lieli izaicinājumi, piemēram, gatavošanās koru skatei un Dziesmu svētkiem. Bija dažādi skaisti pasākumi — Olgas Dreģes 80 gadu jubilejas koncerts un Krodera balvas pasniegšanas ceremonija Valmieras drāmas teātrī.» Paralēli dažādiem koncertiem un pasākumiem noritēja mērķtiecīga gatavošanās koru skatei. «Aizvadītā sezona ir pagājusi Dziesmu svētku zīmē, jo daudz bija jāapgūst un jāsagatavojas skatei,» atzīst Mārtiņš Klišāns.

Nākamajā gadā jauktajam korim Valmiera apritēs 45. kopā būšanas gadadiena. Kā atzīst Mārtiņš Klišāns, «pašlaik mēs nedomājam par nākamo sezonu, jo esam pārņemti ar gatavošanos Dziesmu svētkiem, taču jubilejas svinēšana noteikti būs!»

«Es novēlu visai savai kora ģimenei nezaudēt dziedātprieku, dzīvesprieku un palikt tikpat kuplā skaitā kā līdz šim,» pauž Inese Pomka. Nākamajā sezonā jauktais koris Valmiera uzņems jaunus dalībniekus, kā arī aicina visus klausītājus uz koncertiem

Koris Valmiera. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri