19. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Verners, Muntis

Jānis Daubars izcīna uzvaru krustvārdu mīklu čempionātā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ar Valmieras erudīta Jāņa Daubara uzvaru aizvadītajā sestdienā noslēdzies ,,Mezgla’’ draugu klubiņa rīkotais krustvārdu mīklu risināšanas čempionāts.

Jānis Daubars izcīna uzvaru krustvārdu mīklu čempionātā

Par tradīciju kļuvušās erudītu sacensības notika jau trešo gadu un šoruden tajās piedalījās 87 mezglotāji no Latvijas novadu novadiem. Par čempionāta norises vietu bija izraudzītas Rīgas Tehniskās universitātes telpas.

Jānis Daubars godpilnos uzvarētāja laurus izcīnīja ar pārliecinošu sniegumu, saņemot naudas balvu un Atzinības rakstu. No maksimāli iespējamiem 120 punktiem viņa kontā 113! Kopvērtējumā tuvāko sekotāju Odetu Turku no Kuldīgas novada viņš apsteidza par vairākiem punktiem. Par prāta vingrinātāju sīvo konkurenci liecina fakts, ka vairāki aiz pirmā trijnieka palikušie erudīti savāca vienādu punktu summu.

Čempionāta dalībnieku uzdevums bija atrisināt virkni āķīgu krustvārdu mīklu - divas klasiskās, latviešu, zviedru un japāņu sudoku, kā arī bilžu, riņķvārdu un krustbumerangu mīklu. Dažāda sarežģītības līmeņa mīklas nācās ,,atkost’’ bez papildus palīglīdzekļu izmantošanas un ierobežotā laika limitā. Kā lai te atmiņā neatsauc amerikāņu rakstnieka Henrija Deivida Toro asprātīgi trāpīgo atziņu: ,,Man vienmēr ir bijis žēl, ka es neesmu tik gudrs, kā tai dienā, kad nācu pasaulē!’’

Viedais valmierietis aizvada savu visveiksmīgāko prāta spēļu sezonu – martā viņš kļuva par Latvijas Erudītu līgas organizētā 13. krustvārdu mīklu risināšanas čempionāta uzvarētāju.

Vot, tas tik ir puik! A, kur

Vot, tas tik ir puik! A, kur Daubar kungs strāda? Viņ varet likt par MK vai vismaz par kāds pašvaldibs vaditaj, un viņam nekāds padomdevejs nevajadzet, jo pac vis zin.

Stulbs un vel stulbāks!

Stulbs un vel stulbāks!

Erudītu par mēru?!?

Nez' gan, vai Ģederta ierosinājums būtu īsti vietā. Reiz jau viens no bijušajiem erudītu radiospēles ,,Lieliskais piecnieks'' sezonas uzvarētājiem tika iecelts pilsētas mēra krēslā. Drīz vien viņa augstajam krēslam tika aizzāģētas visas četras kājas...

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri