22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Ja citādi nesaprot, tad lai cieš maciņš

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vēl pagājušajā nedēļā kāds acīgs braucējs mani informēja, ka autoceļā Valmiera – Cēsis esot uzstādītas brīdinājuma zīmes par fotoradaru, taču paša aparāta vēl nekur neesot. Piektdienas vakarpusē gadījās darīšanas dzimtajā pilsētā, tad nu pats savām acīm pārliecinājos, kur un kas uz šī ceļa briest...

Ja citādi nesaprot, tad lai cieš maciņš

Izbraucot no rotācijas apļa un pēc tam cauri mežam Cēsu virzienā, patiešām ceļmalā zīmju komplekss — precīzi tāds pats, kāds Inciemā uz Valmieras – Inčukalna šosejas. Manuprāt, potenciālās bīstamības ziņā nule ar zīmēm nomarķētais ceļa posms nav tik skarbs, taču nevar noliegt, ka te pilnīgi taisnā un nelieliem uzkalniem bagātā ceļa posmā ne viens vien pārgalvīgi spiež pedāli grīdā, lidojot pa šoseju vismaz uz kādiem 120 kilometriem stundā... Pārredzamība te ierobežota, tāpēc arī radars laikam domāts tieši braucēju disciplinēšanai, jo tādu vērā ņemamu krustojumu šajā taisnē nav. Braucot Valmieras virzienā, radara zona sākas pārsimt metru pēc Miegupes tilta, kad beidzies ceļa līkums. Gaidām šajā vietā — tieši pie autobusu pieturas Rūnīši — jauno stacionāro fotoradaru!

Ja jau par ātruma ierobežojumu, tad nebūs lieki pieminēt vēl dažas motorizēto transporta līdzekļu vadītāju — likuma pārkāpēju maciņiem jutīgas lietas. 5. jūlijā stājušies spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot bargākus sodus par vairākiem būtiskiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, arī par viedierīču lietošanu, transportlīdzeklim esot kustībā.

PRIEKŠĀ — FOTORADARS UN RŪNĪŠI! Vēl pagājušajā piektdienā šajā autoceļa Valmiera – Cēsis asfalta skrienamajā posmā (Cēsu virzienā) nesen blakus autobusu pieturai Rūnīši uzstādītais stacionārā fotoradara statnis bija bez ātruma pārkāpējiem bīstamās galvas. Pavisam drīz te savā vietā būs arī digitālā ierīce, un tad — paliec sveiks, ātrumposm! Kas notiks ar tiem, kuri te joprojām lidos, rupji pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, noteikti zinās tie, kas lasījuši latviešu klasiķus un izprot darbības vārda rūnīt nozīmi visās niansēs... Neaizmirstiet, ka vienīgā autobusa pietura šajā posmā līdz Miegupes tiltam ir Rūnīši!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri