23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Izzina latviešu teātra vēsturi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušās nedēļas izskaņā Dikļos atzīmēja latviešu teātra jubileju — divsimt gadus, kopš Dikļu muižas Zundas rijā uzveda Frīdriha Šillera lugu «Laupītāji», ko bija iztulkojis Dikļu muižas kalps Jānis Peitāns. Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīt nozīmīgu latviešu teātra vēstures daļu, baudīt izrādes un piedalīties citās aktivitātēs.

Izzina latviešu teātra vēsturi

Dienas pirmā daļa iesākās ar Monikas Zīles lugu «Džentlmenis ar pannu» un Emīla Kujenieka  «Diriģentu», ko uzveda Kauguru amatierteātris «Vīzija» (režisors Oskars Morozovs), un aktrises Indras Burkovskas vadītajām aktiermākslas meistarklasēm. Pasākumu visas dienas garumā baudīja gan vietējie iedzīvotāji, gan arī tālāk braukušie. Dažāda vecuma cilvēki gan ar aktiermākslas pieredzi, gan bez tās ar patiesu prieku piedalījās aktrises vadītajās meistarklasēs.

«Teātris ir darbības māksla, neskatoties uz to, ka visa mūsu dzīve ir teātris,» uzrunā teica pieredzes bagātā aktrise. Indra Burkovska uzsvēra, ka šobrīd jēdziens teātris sevī ietver daudz vairāk nekā senajā Grieķijā.  «Mēs nonākam pie secinājuma, ka teātris ir visa mūsu dzīve, kurā spēlējam dažādas lomas: iekāpjot autobusā, esam pasažieri, veikalā esam pircēji vai pārdevēji, tā mēs dzīvojam pēc kaut kādiem standartiem,» skaidroja Indra Burkovska, uzsverot, ka grūtākais aktierim ir parādīt sajūtas un izturēšanos, it kā viņš būtu viens.

AKTIERMĀKSLAS MEISTARKLASES vadīja pieredzējusī aktrise Indra Burkovska un atzina, ka Dikļos ir milzīgs teātra potenciāls. Kristera Blūma foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri