23. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija

Izmēģina nākotnes profesiju

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aizvadītajā trešdienā visā Latvijā noritēja Ēnu diena, par ko mazliet jau stāstījām Liesmā, jo tas ir būtisks veids, kā saprast, vai nolūkotā profesija būs atbilstoša vai tomēr ne. Krietns pulciņš jauniešu pulcējās arī Valmierā, lai izprastu katras specifiskās nozares īpatnības.

Izmēģina nākotnes profesiju

Pēc biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) datiem, ēnotāju pieprasītākās profesijas bija programmētājs, fizioterapeits, pilots, stjuarts, feldšeris, inženieris, bet visvairāk piedāvātās iespējas bija ugunsdzēsējs/glābējs, Neatliekamās palīdzības ārsta palīgs (feldšeris), sabiedrisko attiecību speciālists, programmētājs, projektu vadītājs/direktors, farmaceits. Piedāvājums mazliet atšķiras no pieprasījuma.

SIA «VTU Valmiera» darbiniekus ēnot pieteikušies bija 14 jaunieši. Lielākā interese bija par pilsētas un starppilsētu autobusu vadītāja profesiju, tāpat skolēni izrādījuši interesi par meistaru darbu remontzonā, kā arī vēlējās uzzināt vairāk par autobusa un kravas automašīnas vadītāja apliecības iegūšanu uzņēmuma autoskolā.

Uzņēmums novērojis tendenci, ka arvien mazāk jauniešu izvēlas kļūt par sabiedriskā transporta vadītājiem, un to ietekmējuši vairāki apstākļi. Nepieciešamās prasmes un kvalifikāciju autobusa vadīšanai nevar apgūt vispārējās vai profesionālajās izglītības iestādēs, bet gan nodarbībās autoskolā kursu veidā. Tāpat ir vecuma ierobežojumi – par profesionālu autobusa vadītāju var kļūt no 24 gadu vecuma.

AIZKULISĒS notiekošais Valmieras Drāmas teātra apmeklētājam paliek noslēpumā, kurā ēnas varēja ielūkoties Ēnu dienā. Foto no VDT arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
20. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri