23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Izglītības un zinātnes ministrs: attīstīties Vidzemes Augstskolai neliegsim, bet naudu nesolām

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nedēļas nogalē izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis kopā ar ministrijas pārstāvjiem apmeklēja Vidzemes Augstskolu(ViA), lai ar tās vadību diskutētu par reģionālo augstskolu nozīmi augstākās izglītības sistēmā, kā arī par zinātnes un pētniecības attīstību reģionos. Tāpat vizītes laikā ministrs iepazinās ar ViA ēku un bibliotēku un tikās ar ViA šobrīd notiekošās Baltijas Starptautiskās vasaras skolas dalībniekiem, kurā piedalās vairāk kā 60 jaunieši no 17 dažādām valstīm.

Izglītības un zinātnes ministrs: attīstīties Vidzemes Augstskolai neliegsim, bet naudu nesolām

ViA rektors Gatis Krūmiņš tikšanos ar izglītības un zinātnes ministru vērtē visnotaļ  pozitīvi un informē, ka diskusijas laikā, lai arī viedokļi dažos jautājumos atšķīrās, noskaidrojās, ka ViA vadības un ministra nākotnes redzējums par augstskolas kā reģionālā izglītības un zinātnes centra attīstību kopumā sakrīt. „Nepastarpinātās sarunas laikā izgaismojās vairākas būtiskas nianses par plānotajām reformām augstākās izglītības un zinātnes jomā, kuras bija palikušas neskaidras līdzšinējos reformu plānu dokumentos,” pastāstīja Gatis Krūmiņš. Rektors uzsvēra, ka ViA nākotnes attīstības plānošanai ir nozīmīgs Vjačeslava Dombrovska solījums nelikt nekādus administratīvus šķēršļus augstskolas kā reģionālā augstākās izglītības un zinātnes centra attīstībai. „Taču mēs saprotam arī ministra uzsvērto, ka paši esam tiešā veidā atbildīgi par to, kā mēs attīstīsim augstskolu nākotnē,” izteicās G. Krūmiņš.

Noslēgumā ministrijas pārstāvji apmeklēja būvlaukumu, kurā iepazinās ar ViA jaunā inženierzinātņu kompleksa, kas ir ERAF infrastruktūras projekts, būvniecības gaitu.

Kopā ar izglītības un zinātnes ministru Vidzemes Augstskolā diskusijā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Inese Stūre, ministra biroja vadītāja Anna Kononova, ministra padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna–Ozola, kā arī Izglītības departamenta vadītāja Evija Papule un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri