27. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Izdzīvo sapni par medicīnu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Vidzemes reģionālā centra Valmieras brigādē strādā vairāki gados jauni mediķi — profesionāli un zinoši. Ļoti svarīgi, ka šo atbildīgo un smago darbu pēdējo gadu laikā izvēlas arī puiši.

Izdzīvo sapni par medicīnu

Bērnībā Dairis un Vladislavs spēlējuši ārstos. Pusaudžu gados jau zinājuši, ka savu profesionālo dzīvi saistīs ar medicīnu. Abi izvēlējušies studijas  Rīgas Medicīnas koledžā. Dairis mācības jau beidzis, ir sertificēts ārsta palīgs, Vladislavs studijas turpina un pašlaik izmanto prakses piedāvājumu Grieķijā. Viņi abi ir valmierieši. Dairis Valmierā ieprecējies, Vladislavs te audzis un skolojies. Viņi kopā strādājuši uz vienas neatliekamās palīdzības mašīnas, vienā brigādē arī pērnā gada 24. septembrī, kad dienestā saņemts izsaukums. Vien sākumā šķitis ka parasts izsaukums pie traumu guvuša cilvēka. Par darbu un palīdzības sniegšanu cietušajam sarežģītos, ārkārtas apstākļos pirms dažām dienām Dairis Trībers un Vladislavs Klapenkovs saņēma augstu novērtējumu— Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests viņiem un brigādes šoferītim Vitālijam Lastovskim piešķīra apbalvojumu «Par pašaizliedzību».

«Liesma» ar Dairi sarunājās viņam tik ierastajā vidē — NMPD Vidzemes reģionālā centra telpās Valmierā. Dairis te strādā jau piecus gadus. Ar Vladislavu sazinājāmies, izmantojot sociālos tīklus, jo viņš pašlaik zināšanas papildina kādā no Grieķijas slimnīcām, strādājot Intensīvās terapijas nodaļā.

DARBA DUNA TURPINĀS, un kārtējā dežūrā neatliekamās medicīnas ārsta palīgs Dairis Trībers (no labās) strādā kopā ar operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītāju Vitāliju Lastovski. Jāņa Līgata foto

PALMAS IR TIKAI FONS bildei, kas pirms pāris dienām tapusi Grieķijā. Neatliekamās palīdzības sanitārs Vladislavs Klapenkovs ir mediķa uzsvārcī un pats saka: «Smeļos jaunu pieredzi un rādu grieķiem, ko mākam mēs, Latvijas ārsta palīgi.» Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri