24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Izdota Jāņa Kalnača grāmata «Kokmuiža un tās alus darītava»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Grāmatā, kuras atvēršanas svētkus svinēja ceturto Kokmuižas svētku priekšvakarā, 2018. gada 7. septembrī, apkopots plašs faktu un foto materiāls par Kokmuižas aizsākumiem, kas meklējami jau 16. gadsimtā, muižas ēkām, kas kopā ar plašo muižas kompleksu un rūpnieciskajiem uzņēmumiem (alus darītavu, spirta brūzi, ķieģeļu cepli, ūdensdzirnavām, kokzāģētavu, šķirnes lopaudzētavu) savulaik veidoja vairāk nekā pussimt ēku, tās saimniekiem, titulēto un plaši pazīstamo Kokmuižas alus darītavu, neobarokālā stilā celtās pils sienas gleznojumiem, Kokmuižas parku, Kokmuižas jauno dzīvi, Kokmuižas svētkiem un citas tēmas. Grāmata, kuras iespiešanā izmantots augstas kvalitātes materiāls, var lepoties ne tikai ar bagātīgu saturu, bet arī ar elegantu vizuālo noformējumu, kura autore ir māksliniece Inese Hofmane.

Izdota Jāņa Kalnača grāmata «Kokmuiža un tās alus darītava»

«Ne Kocēnu skolai, ne Kokmuižai atšķirībā no daudzām citām muižām nedraud iznīcība. Plašais, galvenokārt fon Šrēderu laikā izveidotais Kokmuižas ansamblis, kura centrā atrodas neobarokālā pils un kuru Kocēnu novada pašvaldība un vietējie iedzīvotāji uzturējuši, ir dzīvas mūsdienu Latvijas muižas piemērs, kuras vēsturisko auru palīdz uzturēt gan Kokmuižas svētki, gan atšķirīgā garšā atdzimušais Kokmuižas alus,» tā par Kokmuižu raksta grāmatas autors Jānis Kalnačs.

Grāmatu izdevusi Kocēnu novada pašvaldība, un to iespējams iegādāties Kocēnu novada pagastu kasēs, ziņo pašvaldības speciāliste Elīna Upīte.

Grāmatu «Kokmuiža un tās alus darītava» Kocēnu novada pašvaldība pieteikusi dalībai Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā grāmatu mākslas konkursā «Zelta ābele», kas norisinās jau kopš 1993. gada.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri