Ir jāskatās tālāk

- 14.Jūnijs, 2017
Viesis
Laikrakstā

Šodien pieminam vienu no vismelnākajām dienām mūsu valsts vēsturē — deportācijas. 1941. gada 14. jūnijā vairāk nekā 15 tūkstošiem cilvēku no okupētās Latvijas sākās ceļš uz austrumiem. Daudzi neatgriezās. Daudzi no toreiz izsūtītajiem bija tik stipri, ka izdzīvoja — par spīti Sibīrijas salam un badam kara gados, par spīti pazemojumiem un tuvinieku zaudējumam. Arī tie, kuri dzimuši tur — tālu no Latvijas. Viens no viņiem ir valmierietis JĀNIS LILIENFELDS.

«Nav svarīgi, ko un cik lielā mērā esi pārcietis pagātnē, tagadnē ir jāturpina sevi pilnveidot un pierādīt citiem, ka arī Sibīrijā dzimušie var sasniegt daudz!», ar tādu pārliecību dzīvo uzņēmējs Jānis Lilienfelds, SIA Valrek īpašnieks. Viņš ir viens no daudzajiem, kurš dzimis izsūtījumā tālos Sibīrijas ziemeļos. Tomēr tas nav liedzis kļūt par veiksmīgu uzņēmēju, veidot savu ģimenes uzņēmumu, kas tagad ir pazīstams visā Vidzemē.

Jāņa tēvs, māte, vecākā māsa un sieviete, kas dzīvoja pie viņiem, tika izsūtīti 1941. gada 14. jūnijā no Ēdoles toreizējā Kuldīgas rajonā. Tobrīd Jānis vēl nebija piedzimis, tādēļ zina stāstīt tikai to, ko atceras no vecāku stāstītā.

Ceļš izsūtījumā sācies no Ventspils dzelzceļa stacijas un vedis līdz pat Jeņisejas krastam tālu aiz Polārā loka. Jānis ir dzimis Ustj-Portā Krievijā 1952. gadā un līdz četru gadu vecumam ar ģimeni dzīvojis dažādos ciematiņos Sibīrijā. Jānim šīs vietas asociējas ar neitrālām bērnības atmiņām, tomēr skaidri viņš atceras, ka vasaras laikā smiltis bijušas tik karstas, ka tūlīt apdedzinājušas pēdas, toties ziemā sniegs bijis līdz pat mājiņu jumtiem. Kā jauku atmiņu Jānis izpauž, ka pirmās slēpītes, kuras bijušas mazas mazītiņas, tēvs viņam nopircis, lai dēlēns mācītos slēpot.

AR UZŅĒMĪBU. Jānim Lielienfeldam pagātnē pārdzīvotais licis strādāt un sevi pilnveidot darbā. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru