24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

Ir brīvprātīgā, jo vēlas būt starptautiskā vidē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

LŪCIJA SITAROVA (Lucie Sitarová) ir brīvprātīgā no Čehijas, kas no pagājušā gada rudens strādā Valmieras novada fondā. Pa šo laiku jauniete apgūst latviešu kultūru un valodu, piedalījās XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos ar vidējās paaudzes deju kolektīvu «Dzieti».

Ir brīvprātīgā, jo vēlas būt starptautiskā vidē

Kāpēc izvēlējies brīvprātīgo darbu?

To izvēlējos pēc maģistrantūras studiju absolvēšanas. Studēju starptautiskās attiecības, bet zināju, ka nevēlos strādāt šajā jomā. Šāds lēmums bija saistīts ar studiju programmas dizainu. Man bija stabils darbs, bet es gribēju kādam palīdzēt, pirms «noenkurojos». Tā ir mana galvenā motivācija, kāpēc to izvēlējos, un vēl es gribēju dzīvot citā valstī. Izvēlējos brīvprātīgo darbu, jo tam ir ļoti labs finansiālais nodrošinājums – dzīvošanas nauda, programma sedz ceļošanas izmaksas.

Kāpēc izvēlējies Latviju par savu galamērķi?

Es neizvēlējos Latviju. Esmu bijusi vēl vienā apmaiņas braucienā, un to gan izvēlējos, balstoties uz atrašanās vietu. Nebiju laimīga tajā vietā, tāpēc šoreiz nolēmu balstīties uz projekta ideju – ja projekts man ir interesants un ja tas būtu valstī, ko es ne tik labi pārzinu, nezinu tās valodu, jo gribēju arī apgūt valodu. Tie bija mani kritēriji.

Šeit Latvijā, Valmierā, novada fondā piedāvātais projekts man likās interesants. Man ļoti patīk strādāt kopā ar jauniem cilvēkiem, veidot darbnīcas. Es gribēju turpināt to darīt, un šis projekts piedāvāja man lielu brīvību, bet tajā pašā laikā arī atbildību, ka varu to visu veidot es pati. Faktiski es varu darīt to, ko vēlos, ja tas atstāj pozitīvu iespaidu uz cilvēkiem. Tas ir kaut kas, ko es ļoti novērtēju, un tāpēc mani šis projekts ieinteresēja.

Cik ilgi tu jau uzturies Latvijā?

Kopējais laiks ir 11 mēneši. Esmu šeit kopš pagājušā gada oktobra, mans projekts beidzas šī gada septembra beigās, bet es domāju, ka palikšu mazliet ilgāk, tāpēc ka daži draugi ir nolēmuši mani te apciemot un ir plānoti citi projekti, kuros viņi piedalīsies oktobrī.

LŪCIJA ir viena no brīvprātīgajiem, kas palīdzēja uzrakstīt Erasmus+ projektu, lai jaunieši radītu nometni saviem vienaudžiem par sociālo uzņēmējdarbību. Alekseja Koziņeca foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri