24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Īpaši ārsti palīdz cilvēkiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Zirgs palīdzējis karot un zemi art, suns jau gadu simteņiem bijis mājas sargs un labākais draugs, bet delfīni apbrīnoti kā jūras eņģeļi, kuri veduši briesmām pakļautos krastā. Tagad šie dzīvnieki kļuvuši par īpašiem dakteriem, lai sargātu cilvēku veselību.

Īpaši ārsti palīdz cilvēkiem

Papētīt, ko cilvēka labā iemācījušies zirgi, delfīni un suņi, mudināja kāda nodarbība, kad skatījos, kā mazs, bet gudrs suns palīdz bērnam izprast dzīvi un apgūt skaņas.

Valmieras Zaļajā skolā satiku mazo Evelīnu — meitenīti, kurai nebija nekādu veselības problēmu, bet viņai bija dota tā iespēja kopā ar Dafiju rotaļāties un, iztēlojoties, kā mazā sunene dušojas, mācīties skaņas, klausoties, kā ūdens šņāc, kā fēns rūc, ar kādu klikšķi atveras šampūna pudelīte.

«Dafija ir apmācīta, lai sadarbotos ar bērniem. Šī būtībā varētu būt logopēda vadīta nodarbība, kur bērns mācās pareizu skaņu izrunu, bet kopā ar suni tas ir interesantāk. Rādot, ar ko un kā jāmazgā sunītis, bērns apgūst arī praktiskās iemaņas, skrūvējot vaļā šampūna pudelīti, tiek trenēts arī satvēriens,» paskaidroja kanisterapeita asistente Ligija Frišfelde, kura strādā ar četriem terapijai apmācītiem suņiem, bet kanisterapija jeb dzīvnieka asistēta terapija iegūst arvien lielāku popularitāti un atzinību rehabilitācijas procesā.

Suņa būtība ir dziedējoša

Rehabilitologi uzskata, ka sadarbošanās ar suni raisa pozitīvas emocijas. Tas bieži palīdz bērnam atraisīties, un nodarbībās suns, neko nezinot par psiholoģiju kā zinātni, bijis labākais psihologs un uzticamākā atbalsta persona. Beznosacījumu mīlestība un dzīvnieka enerģija ir dziedējoša.

Todien, kad runājām ar Ligiju, Zaļajā skolā strādāja arī Roda. Lielā Bernes ganu šķirnes kucīte ļāvās skolnieces Imanuelas glāstiem un ķemmēšanai. Imanuelai viena rociņa ir darbīgāka nekā otra un vājākā ir jātrenē, un Rodas ķemmēšana ir viens no veidiem, kā to darīt. Protams, bērns varētu arī spaidīt gumijas bumbiņas, mīcīt plastilīnu, bet attiecībām ar Rodu ir milzīga pievienotā vērtība: suņa smaids, elsas, kustības, tas viss liek vairāk un vairāk priecāties par dzīvi.

SUNS PIEDALĀS NODARBĪBĀ, kur kanisterapeita asistente Ligija Frišfelde, stāstot, kāpēc Dafijai patīk mazgāties, mazajai Evelīnai ierāda dažādas sociālās prasmes, un, liekot atkārtot skaņas, bērns apgūst pareizu to izrunu. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Marts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri