21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Investē IT programmas izveidē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras tehnikumā sākusies uzņemšana jaunajam mācību gadam. Papildus jau esošajām specialitātēm no 2018./2019. mācību gada tehnikumā jauniešiem ar pamatskolas izglītību būs iespēja apgūt arī programmēšanu. Jaunas datortehnikas iegādei novirzīti 75000 eiro projekta «Valmieras tehnikuma modernizēšana specifiskā atbalsta mērķa 8.1.3. «Palielināt modernizēto profesionālās izglītības iestāžu skaitu»» ietvaros.

Investē IT programmas izveidē

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas prognozēm, sagaidāms, ka līdz 2030. gadam informācijas un komunikāciju tehnoloģijas sektorā kopumā izveidosies vairāk nekā 14 tūkstošu jaunu darbavietu, no kurām lielākā daļa veidosies saistītajās pakalpojumu nozarēs — galvenokārt datorprogrammēšanā, datu apstrādē, uzturēšanā un ar to saistītās darbībās, kā arī interneta portālu darbības un IT atbalsta nozarēs.

«Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas arvien attīstās, un šajā jomā trūkst speciālistu. Valmieras tehnikuma mērķis ir kļūt par vienu no vadošajiem kvalificēta darbaspēka sagatavotājiem Vidzemes reģionā,» atklāj Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša.

«Tiekoties dažādās darba grupās ar nozares uzņēmējiem, esam guvuši apstiprinājumu tam, ka programmēšanas tehniķis varēs ļoti veiksmīgi iekļauties darba tirgū uzreiz pēc tehnikuma absolvēšanas. Šāda izglītība būs labs starts karjeras veidošanai, kā arī zināšanu bāze tiem, kuri vēlēsies izglītošanos turpināt augstskolā,» stāsta direktore.

Izglītības programmas «Programmēšana» izveidi un īstenošanu Valmieras tehnikumā ir apstiprinājusi Izglītības un zinātnes ministrija un Elektronisko un optisko iekārtu, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju Nozaru ekspertu padome. Programmas īstenošanā Valmieras tehnikums plāno sadarboties ar Vidzemes Augstskolu, kopīgi izmantojot gan esošo mācībspēku potenciālu, gan materiāltehnisko bāzi. Aktuāla izglītības satura pasniegšanā ir uzrunāti arī nozares uzņēmumi, līdz ar to atsevišķus mācību tematus topošajiem programmēšanas tehniķiem pasniegs nozares speciālisti no tādiem uzņēmumiem kā «Smart BC» un «MUUV».

Programmēšana tiks īstenotā kā darba vidē balstītas mācības, tas nozīmē, ka vismaz 25 procenti kopējās izglītības programmas apjoma tiks apgūti uzņēmumā. Šāda izglītības satura apguve jauniešiem būs liels ieguvums, jo jau mācību laikā jaunie speciālisti varēs gūt plašu ieskatu nozares ikdienas darbā.

Uzņemšana Valmieras tehnikumā notiek konkursa kārtībā līdz 20. jūlijam. Vairāk par uzņemšanas iespējām: www.valmierastehnikums.lv

MODERNIZĒ. Iegādāta jauna datortehnika izglītības programmu attīstībai, mācību procesā plānots sadarboties ar Vidzemes Augstskolu un nozares pārstāvjiem. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri