23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Ilgas pēc sakārtotas valsts

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Ilgas pēc sakārtotas valsts

Ļoti labi atceros sarunas ar «Liesmas» lasītājiem pirms četriem gadiem, Saeimas vēlēšanu priekšvakarā. Pirms diskusijas šķita, ka katra sabiedrības grupa vilks deķīti uz savu pusi – darba ņēmējiem vajadzēs lielāku atalgojumu, pensionāriem lielākas pensijas, māmiņām garāku bērna kopšanas atvaļinājumu...

Taču cilvēki visbiežāk atbildēja, ka viņi vēlas sakārtotību. Sakārtotu valsti. Un grozies, kā gribi, ar šo vēlētāju likto virsuzdevumu aizejošā Saeima netika galā. Cilvēki vēlējās kārtību tik dažādās sistēmās, kurām esam pakļauti: izglītības, sociālās apdrošināšanas, veselības, nodokļu un tiesu sistēmā. Vēl viņi runāja par latviešu valodu, laukiem un Latvijas ārējo drošību kā lielāko vērtību.
Bardaks sistēmās ir joprojām, neskatoties uz to, ka ir bijuši centieni tām piesaistīt adekvātāku finansējumu, tās reformēt, elektronizēt.
Katra ģimene, kurā aug bērni, teiks, ka daudz mīnusu ir izglītības sistēmā, reformas ir novilcinātas, kaut centieni sistēmu grozīt bija gana dedzīgi. Veselības aprūpes sistēma pati pieklibo, un būtībā pieejamība tās pakalpojumiem ir dikti atkarīga no pacienta prasmes sist cauri lietas, ieguldot arī personīgos līdzekļus.
Latvijā esot sakārtota nodokļu sistēma? Uzņēmēji to turpina kritizēt, sakot, ka brūk zem nodokļu smaguma sloga. Lai galīgi nesabruktu, viņi izvairās no pilnīgas nodokļu nomaksas. Cik pasargāts tādā darba vietā ir darba ņēmējs?

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri