21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Iespējas ēku energoefektivitātes pasākumiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šovasar Valmierā aktīvi turpinās ēku siltināšana. Pie nopietnākiem objektiem var minēt daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes projektu realizāciju Stacijas ielā Pārgaujā un Georga Apiņa ielā.

Iespējas ēku energoefektivitātes pasākumiem

Kā zināms, Valmieras pašvaldība joprojām ir starp līderiem gan Vidzemes reģionā, gan visā Latvijā daudzdzīvokļu daudzstāvu namu siltināšanā, tāpēc tikai loģiski, ka Valmierā tika organizēts pasākums Enerģijas rīts Vidzemē, kura laikā vairākas Vidzemes pašvaldības kopā ar SIA Ekodoma un Attīstības finanšu institūcijas Altum ekspertiem diskutēja par Latvijā zināmajiem finanšu instrumentiem un modeļiem ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanai, kā arī par tiem, kas pie mums nav tik pazīstami kā citviet pasaulē un kurus no tiem testēt pašvaldību ēkās.

Investīcijas energoefektīvās tehnoloģijās un atjaunojamā enerģijā palīdz sasniegt gan Eiropas Savienības prioritātes enerģētikas un klimata jomā, gan rada ekonomisko izaugsmi un apliecina mūsu rūpes par vidi, kurā dzīvojam. Pašlaik Latvijā ir pieejams ES fondu atbalsts ēku energoefektivitātes paaugstināšanai gan daudzdzīvokļu ēkās, gan arī valsts un pašvaldību ēkās. Taču aizvien biežāk izskan bažas par Latvijai pieejamo Eiropas Savienības līdzekļu apjomu, kas nākamajā plānošanas periodā pēc 2020. gada varētu sarukt. Šī neziņa rosina meklēt citus alternatīvus finanšu instrumentus un modeļus, ar kuru palīdzību renovēt un saglabāt esošās ēkas un tajās ieviest jaunas tehnoloģijas.

BŪS VĒL VIENA ENERGOEFEKTĪVA DAUDZDZĪVOKĻU ĒKA. Valmierā, Georga Apiņa ielā 14, ēkas siltināšanas projektu šovasar realizē vietējā būvfirma SIA Plastik. Gunta Vīksnas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
26. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri