20. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Iespēja mācīties pie lektoriem no ārvalstīm

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau par tradīciju kļuvusi Starptautiskā mācību nedēļa Vidzemes Augstskolā (ViA), šogad tā pulcē vieslektorus no Somijas, Moldovas, Baltkrievijas, Zviedrijas, Albānijas un Kirgiztānas.

Iespēja mācīties pie lektoriem no ārvalstīm

Starptautiskās nedēļas — garumā no 27. novembra līdz 1. decembrim — tēma ir  digitālie risinājumi sociālo izaicinājumu pārvarēšanā. Tā nav izvēlēta nejauši, tieši šādu galveno zinātnes attīstības virzienu savā jaunajā stratēģijā ierakstīja Vidzemes Augstskola. Šī temata ietvaros visas nedēļas garumā savā pieredzē dalās vieslektori.

Nedēļas sākumā vieslektorus uzrunāja ViA rektors Gatis Krūmiņš, iepazīstinot dalībniekus ar Vidzemes Augstskolu, tās piedāvātajām studiju programmām, starptautisko darbību, aktuālajiem projektiem, kā arī ar ViA stratēģiskajām prioritātēm un vīziju. Tāpat nedēļas ietvaros lektoriem notiek dažādas ekskursijas – Valmieras integrētajā bibliotēkā, pilsētā un tās apkārtnē, kā arī ir iespēja apmeklēt dažādus kultūras pasākumus tepat Valmierā.

Savukārt ceturtdien, 30. novembrī, vieslektori piedalīsies Vidzemes Augstskolas organizētajā Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 20. gadu jubilejas konferencē. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts 1997. gada 15. decembrī ticis iekļauts starptautiskajā UNESCO programmā “Cilvēks un Biosfēra”. Dabas aizsardzības pārvalde un Vidzemes Augstskola aicina kopā atskatīties uz divdesmit darbības gados paveikto tādās jomās kā biosfēras rezervāta pārvaldība, monitorings, ainavu ekoloģiskā plāna ieviešana un biotopu apsaimniekošana, kā arī klausīties vieslekcijas par ekonomiskās attīstības iespējām aizsargājamās dabas teritorijās (P. Fredman, Zviedrija; T. Kokovkin, Igaunija) un sabiedrības iesaistīšanu dabas aizsardzībā (R. Biassone, Islande).

Šādas iniciatīvas mērķis ir stiprināt mūsu augstskolas sadarbību ar tās partneriem, veicinot gan pieredzes apmaiņu, gan arī, piedāvājot studentiem starptautisku un daudzveidīgu mācību pieredzi. Starptautiskā mācību nedēļa Vidzemes Augstskolā tiek īstenota ES finansēto ERASMUS + projektu ietvaros.

IEPAZĪŠANĀS. Vieslektori no tuvām un tālākām zemēm Vidzemes Augstskolā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri