22. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Maigurs, Mārica, Māris

Iespēja kļūt par nozares profesionāļa ēnu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Iespēja kļūt par nozares profesionāļa ēnu

Tuvojas Ēnu diena, kad skolēni varēs izmantot iespēju, lai uz vienu dienu no malas ielūkotos dažādu nozaru pārstāvju ikdienā,  iekāpt viņu darba kurpēs, lai redzētu viņu ikdienu. Šogad uzņēmumi, kas ir pieteikušies programmā, savas durvis jauniešiem vērs 13. februārī, tomēr sava izvēle ēnotājiem ir jāizdara agrāk. Pirmā pieteikšanās ir jau no 14. līdz 20. janvārim.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai jauniešiem vēlāk ir vieglāk izvēlēties sev atbilstošu profesiju un skolēns varētu labāk sagatavoties darba tirgum, tāpat nākotnes darba devējs novērtēs jau iepriekš izrādīto interesi.

Pati šo iespēju esmu izmantojusi 10. klasē, kad jau dažas vasaras biju strādājusi mazumtirdzniecības veikalos un gribēju gūt pieredzi arī citās nozarēs. Zināju, ka gribu ēnot vadošu amatu, bet lēmumu biju pieņēmusi salīdzinoši vēlu, kad Valsts prezidenta ēnošanai bija pieteicies ļoti daudz gribētāju. Tāpat apsvēru iespēju ēnot arī politiķus, tomēr ar šo jomu nekad nebiju plānojusi saistīt savu nākotni. 10. klasē vairāk domāju, lai tas ir interesanti, nevis par perspektīvām nākotnē. Iespēju, ko pavēra programma, bija tik daudz, gluži kā lielveikalā izpārdošanas laikā. Te jaunietim jāpieņem izšķirošs lēmums. Labi, ka to var darīt katru gadu, kamēr nepabeidz 12. klasi, tā dažādojot nozares un profesijas.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri