13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Ieskats dabas skaitīšanas pirmajā gadā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lepojamies ar Latviju kā vienu no zaļākajām valstīm, bet izrādās, ka mūsu reālās dabas vērtības nu jau gadsimtu neviens nopietni nav apzinājis. Cerams, ka šo robu aizpildīs ES Kohēzijas fonda projekta «Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā» ietvaros šogad Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) valstī uzsāktā biotopu kartēšana, «dabas skaitīšana».

Ieskats dabas skaitīšanas pirmajā gadā

Projekta izpratnē vērtības ir dabas ainavas ar zālājiem, mežiem, purviem, jūras piekrasti un kāpām, upēm, ezeriem, iežu atsegumiem un sugu daudzveidību tajās. Būtiski gan ir piebilst, ka eksperti pārbauda tikai teritorijas, kurās iespējama dabas vērtību esamība. Nepārbauda intensīvi apsaimniekotas lauksaimniecības zemes, mežus, kas jaunāki par 50 gadiem, karjerus, kūdras ieguves vietas un teritorijas, kurās jau ir veikti izpētes darbi un iegūti saskaņojumi saimnieciskajai darbībai. Būtiski arī atgādināt, ka projektā iesaistītie eksperti vien apzina dabas vērtības, bet nenosaka, pat neplāno noteikt  jaunas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas. Par to lems Ministru kabinets. Turklāt, kā tas fiksēts MK 2015. gada 3. novembra sēdes protokolā Nr. 57, lēmums par jauniem biotopu apsaimniekošanas pasākumiem tiks pieņemts, ņemot vērā ieinteresēto pušu viedokļus un ietekmi uz tautsaimniecību.

«Dabas skaitīšanas» būtiskās nianses vēlreiz tika akcentētas Siguldā nupat notikušajā pirmās sezonas noslēguma preses konferencē.

PRESES KONFERENCĒ. Elīna Ezeriņa — preses konferences vadītāja (no kreisās), Juris Jātnieks, Indriķis Muižnieks un Gunta Gabrāne. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri