14. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Minna, Vilhelmīne

Iesācēji izmisīgi sargā «uzvaras» eiforiju

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Iesācēji izmisīgi sargā «uzvaras» eiforiju

Jaunās Saeimas pirmajā sēdē, kas notiks otrdien, vispirms ir jāizpilda pavisam elementārs politiskais «vingrinājums» – šīs institūcijas prezidija ievēlēšana. Topošajam likumdevēju korpusam – numurētam ar māņticīgi nelāgo skaitli – pat šāds darbiņš ir kļuvis par lielu pārbaudījumu, riskējot nodeldēt jau tā pavisam trauslo tautas respektu pret Jēkabielas augsto namu.

Nav brīnums, ka partiju sarunās pat uzpeldēja anonīma (jo acīmredzami muļķīga un neiespējama – bet vienlaikus nepielūdzami loģiska savā aritmētiskajā vajadzībā) ideja paplašināt prezidija locekļu skaitu no pieciem, kā noteikts Satversmes 16. pantā, līdz septiņiem. No šīs idejas arī rodas dīvainās runas par «pagaidu prezidijiem», kas organizētu likumdošanas darbu, līdz konstitūcija tiktu (sa)grozīta koalīcijas veidošanas ērtībām.

Jaunas valdības izveidei ir vajadzīga vismaz piecu partiju sadarbība. Nedot vienai no tām vietu prezidijā būtu ne tikai koalīcijā uzaicināta partnera publiska pazemošana, bet arī ļoti nopietns apgrūtinājums tā frakcijai veikt savu darbu likumdošanā. (Ne velti līdzšinējās varas partijas prezidija pašu necilāko – 12. Saeimas sekretāra biedra – amatu gluži demonstratīvi dāvāja Ingunas Sudrabas «nekaitīgajai» partijai, nevis jūtami kareivīgākajai Reģionu apvienībai.)

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
2. Novembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri