17. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Oļegs, Vineta

Iegūst balvu par izcilību starp Eiropas skolēnu mācību uzņēmumiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras tehnikuma skolēnu mācību uzņēmums (SMU) Safe&Stable pagājušajā nedēļā piedalījās Junior Achievement Europe 29. starptautiskajā SMU Eiropas finālā, kas norisinājās Serbijas galvaspilsētā Belgradā. 38 valstu konkurencē jaunieši Ēriks Eduards Lapsa, Agris Čodars un Georgs Krops ar pašu radīto spieķi, kas paredzēts, lai palīdzētu vidē labāk orientēties cilvēkiem, kam ir redzes traucējumi, ieguva vienu no konkursa prestižākajām balvām — FedEx Access Award. To piešķir gada labākajam mācību uzņēmumam Eiropā ar lielāko inovāciju, eksporta potenciālu, kura produkts sniedz labumu plašākai sabiedrībai.

Iegūst balvu par izcilību starp Eiropas skolēnu mācību uzņēmumiem

Jaunieši radījuši produktu, lai palīdzētu cilvēkiem ar redzes traucējumiem justies drošāk pārvietojoties. Brīdī, kad spieķa ceļā gadās kāds šķērslis, tas izdod skaņas signālu, brīdinot lietotāju par situāciju uz ceļa vai iespējamām briesmām. Tāpat jauniešu uzņēmums saņēmis pozitīvas atsauksmes no Latvijas neredzīgo asociācijām un invalīdu biedrībām un jau uzsācis sava produkta pārdošanu arī Igaunijā.

Jaunieši gatavojušies, ka dalība Eiropas finālā būs ļoti saspringta, bet viņi atzina, ka pasākums bijis labi organizēts, pieticis laika arī atpūtai. «Pēc pirmās prezentācijas atnācām un nomierinājāmies, un likās, ka būs labi,» dalās viens no SMU vadītājiem Agris Čodars. Papildinot Georgs Krops min: «Pēc fināla Latvijā mūs baidīja, ka Eiropā būs desmitreiz trakāk, un ar tādu domu arī braucām.» Brīvajā laikā jaunieši iepazinuši vietējo kultūru — apskatījuši ievērojamāko arhitektūru un nobaudījuši tradicionālos serbu ēdienus.

SAFE&STABLE komanda iegūst FedEx Access Award, kas ir viena no prestižākajām balvām Eiropas finālā. Latvijas karogu rokās turot, Ēriks Eduards Lapsa (otrais no kreisās), Georgs Krops, Agris Čodars un  Ilze Kobiaka. Foto no  Junior Achievement Europe mājaslapas

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri