19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Iedvesmas avots — labdarības koncertu tūre

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

2017. gada nogalē Latvijā norisinājās dažādi labdarības pasākumi, raidījumi un koncerti. Arī četri madonieši vēlējās šo svētku periodu padarīt īpašu, tādēļ alternatīvā rokgrupa Sub Scriptum ņēma rokās ģitāras un devās četru dienu tūrē Latvijas bērnunamos.

Iedvesmas avots — labdarības koncertu tūre

Labdarības tūri puiši atklāja 15. decembrī, apciemojot Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centru Ozoli. Nākamajā dienā puiši devās uz Latvijas SOS Bērnu ciematu Valmierā. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir labdarības organizācija, kas kopš 1997. gada veido un atbalsta SOS ģimenes bērniem, kuri palikuši bez savu vecāku gādības. Trešā tūres diena tika aizvadīta Grašu bērnu ciematā, kas atrodas Cesvaines pilsētā ar lauku teritoriju Madonas rajonā. Koncertu cikls tika noslēgts ģimenes atbalsta centrā Zīļuks, kas atrodas Madonas rajona Ērgļu novadā, Sausnējā, Jaunozoliņos.

Alternatīvās rokgrupas Sub Scriptum muzikālās saknes ir meklējamas Madonas kamerorķestrī, kur visi grupas dalībnieki satikās pirms vairākiem gadiem. Puiši bērnunamos sniedza ne tikai muzikālus priekšnesumus, bet arī pavadīja laiku ar bērniem, stāstot interesantus skatuves piedzīvojumus, kopīgi ar bērniem muzicējot un spēlējot spēles. Katrs grupas dalībnieks spēlē vairākus mūzikas instrumentus. Bērnu atsaucība bija liela, tāpēc puiši arī sniedza paraugdemonstrējumus instrumentu spēlē, kā arī nelielas mācībstundas instrumentu lietošanā.

22. decembrī grupa ciemojās arī Latvijas Radio 5 - Pieci.lv labdarības maratonā Dod Pieci, kas tika organizēts jau ceturto gadu. 2017. gada labdarības maratona mērķis bija ziedot ģimenēm, kas gatavas pieņemt un audzināt kādu no 1200 Latvijas bērniem, kuru mājas pagaidām ir bērnunams. Arī grupa Sub Scriptum priecēja klausītājus ar savām dziesmām un dalījās ar labdarības tūres iespaidiem.

Grupa Sub Scriptum ir pateicīga Madonas domei, kas sniedza finansiālu atbalstu, lai šis projekts notiktu. Tāpat puiši ir pateicīga grupas menedžerei Lindai Strēlniecei, kura ir projekta idejas autore, un Aleksandram Ezeriņam, kurš devās līdzi uz visiem bērnunamiem un iemūžināja skaistus mirkļus bildēs. Lielākais paldies, protams, bērnunamu vadītājiem, auklītēm, skolotājiem un pašiem bērniem. Grupas puiši atzīst, ka šis labdarības koncertu cikls devis viņiem iedvesmu un spēcīgu enerģijas lādiņu Jaunajam 2018. gadam.

GRUPA SUB SCRIPTUM iepazīstina ar ģitārspēli Valmieras SOS ciemata iemītniekus. Aleksandra Ezeriņa foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri