24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Gudri suņi īpašiem bērniem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā, Rīgā un citviet Latvijā ir ģimenes, kas savam bērnam, kam īpašas vajadzības, izvēlas suni – pavadoni.

Gudri suņi īpašiem bērniem

Biedrība «Es redzu» kopā ar labdarības fondu «BlueOrange Charity» ir uzsākusi projektu «Draugs īpašam bērnam», kura ietvaros sešiem Latvijas bērniem ar īpašām vajadzībām par saziedoto naudu tiek sagatavoti suņi – pavadoņi, kas dzīvo kopā ar jaunajiem saimniekiem jau no kucēna vecuma. Atbilstošus kucēnus, kuri jau kopš mazām dienām ir parādījuši konkrētajam bērnam piemērotas rakstura īpašības, palīdz atrast piesaistītie eksperti. Pie jaunas un zinošas četrkājainas draudzenes ticis arī valmierietis Roberts Jurka.

Roberts no pirmās klases mācās Valmieras Viestura vidusskolā, tagad viņš ir jau 10. klases skolnieks. Puisis mācās teātra klasē, piedalās visos klases un skolas pasākumos, spēlē teātri un vēlas kļūt par sporta komentētāju. Robertam ir milzīgs gribasspēks, un ar savu centību, apņēmību un sirsnību Roberts ir padarījis īpašus arī visus sev apkārt esošos — gan savu ģimeni, gan  skolasbiedrus un skolotājus.

Tagad Robertam ir vēl viens jauns draugs, kurš aug kopā ar zēnu, lai iemācītos viņam palīdzēt un atbalstīt ikdienā. Tā ir deviņus mēnešus jaunā Kleopatra — Bernes ganu suns, kam jākļūst par Roberta uzticamu draugu un pavadoni. Sadarbībā ar cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas biedrību «Es redzu» un labdarības fondu «BlueOrange Charity» sunim tiek nodrošināta ārstnieciskās kinoloģijas apmācība. Piesaistītie speciālisti apmācības organizē Jurku ģimenes mājās kopā ar Robertu.

Roberts ir jau otrais jaunietis, kura ģimene ir iesaistījusies īpašajā programmā, kuras mērķis ir nodrošināt bērniem ar īpašām vajadzībām suni – pavadoni, vienlaikus piedāvājot petterapijas ārstniecisko kursu. Ziemassvētkos savu draugu un topošo palīgu saņēma arī astoņgadīgā rīdziniece Katrīna, kura pārvietojas ratiņkrēslā. Arī viņai ikdienā ir nepieciešama palīdzība.

«Petterapija jeb ārstnieciskā kinoloģija ir ļoti nozīmīga bērnu ar īpašām vajadzībām attīstībā, palīdz pārvarēt sociālo atstumtību, ceļ pašvērtību, mazina neirozes un stiprina psiholoģisko noturību. Ir īpaši svarīgi, ka kucēni aug ģimenē kopā ar bērniem un nepieciešamo apmācību profesionāli kinologi veic kopā ar bērniem.  Latvijā petterapija ir jauna iniciatīva, citur pasaulē ar labiem panākumiem tā tiek īstenota jau labu laiku,» stāsta biedrības «Es redzu» valdes priekšsēdētāja Aivija Bārda.

Ikviens tiek aicināts pievienoties šim labdarības projektam, palīdzot bērniem ar īpašām vajadzībām iegūt draugus un nodrošinot profesionālu suņu – pavadoņu mācību programmu.

ROBERTS UN KLEOPATRA ir ļoti draudzīgs tandēms. Bernes ganu šķirnes kucīte pašlaik tiek apmācīta, lai turpmākajos gados būtu ļoti zinoša pavadone Robertam. Matīsa Markovska foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
17. Februāris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri