16. Jūlijs, 2018
Vārda dienu svin: Hermīne, Estere

Gribas maijpuķītes jūlijā?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Gribas maijpuķītes jūlijā?

Valdības piedāvājums akcīzes un citu nodokļu pacelšanā, kaunīgi saukts par fiskālo «reformu», vakar klusi un rāmi tika iesniegts Saeimā. Taču miers Jēkabielas augstajā namā var izrādīties mānīgs — šāds politiskais «čiks»* kādam var lieti noderēt par veiklu ieganstu Māra Kučinska kabineta krišanai.

Ne velti vispārējo koalīcijas uzspēlētā optimisma un saliedētības gaisotni Latvijas radio ēterā pamanījās pagaisināt zaļzemnieks Edgars Putra, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, — atgādinot mums pašsaprotamo: ja Saeima neatbalstīs valdības izstrādāto nodokļu reformu, tas praktiski nozīmēs likumdevēju izteiktu neuzticību Ministru kabinetam. Premjeram un ministriem tad nāktos atkāpties. Acīmredzami politiķa nervozitātei ir pietiekams pamats. Ne velti tika atmesti arī premjera un finanšu ministres rožainie sapņi ātri izdabūt cauri Saeimai nepieciešamos likumu grozījumus, jaunnedēļ sarīkojot tiem abus divus lasījumus.
Šis «kāds», kam noderētu jukas valdībā, visticamāk, varētu būt Vienotība. Ja vien tai pašai pietiks dūšas un varēšanas «lauzt spēles gaitu» sev par labu. Turklāt piemērotu fonu rada žurnāla Ir atmaskojumi rokrokā ar Jaunās konservatīvās partijas un citu jaunpartiju vakar rīkotiem protestiem pret trijiem oligarhiem un ģenerālprokuroru kā viņu «pakalpiņu». Protams, nekādas Saeimas ārkārtas vēlēšanas, atšķirībā no «maijpuķīšu revolūcijas» laikiem, ar šādu sašutuma uzjundīšanu protestētāji panākt nevarēs — taču valdības krīzei viņi spētu pakalpot.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Strupceļš

Pēc ilgas staigāšanas pa labirintiem esam nonākuši turpat nekur. Lai tauta nenokārtu galvu steidzami jāmeklē jauns "ekskursijas vadītājs" ,kurš beidzot izeju atradīs.

Jo

Kucinski turies, lai taa ,,Vienotiibas,, nespeejnieku banda iet dillees!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Partneri