24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Grenči izcīna godalgotas vietas FIA Eiropas autokrosa čempionāta 2. posmā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aizvadītās nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā, Bauskas trasē Mūsa Raceland valmierieši Justs un Ervīns Grenči izcīnīja godalgotas vietas FIA Eiropas autokrosa čempionātā, Latvijas Nafta otrajā posmā. Justs Grencis izcīnīja uzvaru Junior Buggy klasē, savukārt viņa tēvs Ervīns Grencis šoreiz palika otrajā vietā Super Buggy klasē.

Grenči izcīna godalgotas vietas FIA Eiropas autokrosa čempionāta 2. posmā

Aizvadot trīs veiksmīgus kvalifikācijas braucienus, arī pusfinālā un finālā Junior Buggy klasē pārliecinoša uzvara Justam Grencim no Latvijas, otrajā vietā Bart Van Der Putten no Nīderlandes, bet trešo vietu izcīnīja čehs Jakub Novotny.

Buggy 1600 klasē uz goda pjedestāla pirmajiem diviem pakāpieniem sportisti no Vācijas: uzvarētājs Rene Mandel, otrais Markus Wibbeler, bet trešajā vietā Kevin Peters no Luksemburgas. No desmit finālistiem šajā klasē seši bija vācieši.

Touring AX klasē uzvara Vaclav Fejfar no Čehijas, Adriaan Boele no Nīderlandes palika otrais, neskatoties uz to, ka ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā, bet čehs Martin Samohyl noslēdz salonklases TOP3.

Super Buggy klasē tehnika pievīla latviešu autosportistu Jāni Boku, kam izpalika fināla cīņa, lai arī viņš abas dienas rādīja teicamu sniegumu. Savukārt jaudīgākās klases pirmajā vietā nīderlandietis Mike Bartelen, otrais mūsu izcilais braucējs Ervīns Grencis, bet pirmajiem diviem piekāpās astoņkārtējs Eiropas čempions Bernds Štūbbe no Vācijas, kurš šajā posmā trešais.

Lidosta Rīga kausa jeb nacionālās klases izcīņā uzvara Jānim Dreimanim, otrais Mareks Dainis, bet trešajā vietā Juris Smilga.

Organizatori Jānis Bergs un Ivo Traubergs atklāj: «Sacensības apmeklēja aptuveni trīs tūkstoši skatītāju, par organizēšanu saņēmām uzslavas no FIA (Starptautiskā automobiļu federācija). Ir izdevies sapulcēt īpaši labu komandu, kur katrs ir savas jomas speciālists. Lai šis pasākums notiktu, strādāja vairāki simti cilvēku, paldies ikkatram no viņiem. Prieks, ka atbalstītāji un sponsori noticēja mūsu spēkiem. Arī nākamgad Eiropas čempionāts autokrosā Bauskā noteikti būs!»

Mūsa Raceland trasē bija redzami dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Nīderlandes, Beļģijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, Spānijas un Portugāles. Kopumā FIA Eiropas autokrosa čempionāta ieskaitēs uz starta līnijas bija redzami septiņi Latvijas autosportisti.

FIA Eiropas autokrosa čempionāts Bauskā, Mūsas trasē, ir organizēts no 1990. gada līdz 2014. gadam un pēc trīs gadu pauzes šogad aizvadīts 25. Eiropas čempionāta posms Mūsas trasē. Šogad sacensību organizēšana bija uzticēta Rencēnu autoklubam, ko pārstāv Ivo Traubergs un Jānis Bergs, kuri ir arī Rallycross.lv seriāla organizatori.

JUSTS GRENCIS (no labās) pēc finiša ar čehu Jakub Novotny un holandieti Bart Van Der Putten. Kalvja Zaļaiskalna foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri