19. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Liza, Līze, Elizabete, Betija

Graudkopības eksperti: graudu raža šogad būs virs vidējā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ņemot vērā, ka straujiem soļiem tuvojas darbīgākais laiks graudkopības nozarē – ražas novākšana, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija apkopojusi savu biedru, graudkopības lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvu sabiedrību vadītāju prognozes.

Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu

LPKS „LATRAPS” ģenerāldirektors Edgars Ruža: „Prognozēju, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo, šogad graudu raža būs par 15-20% zemāka salīdzinājumā ar pagājušo gadu, taču kopumā virs vidējā līmeņa. Graudu kvalitāte pašreiz izskatās laba, bet precīzi redzēsim tad, kad sāksies graudu kulšana. Runājot par  graudu cenām, varu teikt, ka pašlaik tās ir nostabilizējušās, ES „Matiff” biržas cena šobrīd vidēji ir 200 EUR par tonnu, taču vērojot kopējo tirgus situāciju, prognozēju, ka cenas šogad kritīsies. Ja ņemam 10 baļļu skalu, tad astoņas balles dotu par to, ka cena kritīs, un divas par to, ka cena varētu kāpt.”

LPKS „Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons: „Šobrīd par ražu vēl ir grūti spriest bet domāju, ka tā būs vidēja raža, vidēji par piektdaļu zemāka kā pērn, jo nav izdevušies ziemāji – kvieši un rudzi, taču pārsteidz ziemas rapša ļoti labā kvalitāte. Ražas novākšanai esam gatavi jau tagad, un varam sākt kaut no šodienas, taču nopietna novākšana varētu sākties ar 25. jūliju.”

LPKS „Durbes grauds” valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča: „Lai arī Latvija ir maza valsts, katru gadu redzam, ka katrā reģionā situācija ar graudu ražu var būtiski atšķirties. Pie mums Dienvidkurzemē ir saimnieki, kuri prognozē vēl labāku ražu kā pagājušogad, jo laikapstākļi mūs ir lutinājuši. Problēmas varētu būt ar ziemas rapsi, kurš varētu būt sliktāks dēļ ieilgušā pavasara. Vasarāji vērtējami kā ļoti labi, un ražas novākšanu plānojam uzsākt jūlija beigās. Spriežot pēc tā, ka krītas cenas minerālmēsliem, tad prognozēju cenu krišanos arī graudiem.”

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Partneri