19. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Sarmis, Lelde

Grandu cīņas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ik pavasari Vidzemes Augstskolā norisinās sporta diena, kas jau vairākus gadus startē ar nosaukumu «Grandu cīņas». Šogad formāts mainīts, viena diena tika sadalīta četros posmos, un pasākums ļauj izpausties ne vien sportistiem un sportot gribētājiem, bet arī līdzjutējiem. Vairāk stāsta Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības sporta virziena vadītājs LOTĀRS ZARIŅŠ.

Grandu cīņas

Tu pavisam nesen kļuvi par sporta virziena vadītāju. Kādi bija tavi mērķi, kad kandidēji šim amatam?

Es noteikti redzēju kaut ko savu, man likās, ka varu darīt vēl labāk, nekā tika darīts līdz šim. Nebūt nevēlos aizvainot meitenes, kas pārstāvēja šo virzienu, bet katram no mums ir kaut kas, kur var darīt labāk.  Kad devos uz vēlēšanām, man tiešām bija daudz plānu un joprojām ir vēl uzdevumi, kas gaida, kad tos īstenošu, bet pamatmērķos bija sadarbības veidošana ar augstskolas sporta klubiem. Lielākā daļa studentu ir labi informēti par basketbola notikumiem, bet reti kurš zina, ka mums ir arī futbola klubs, kas jau spēlē virslīgā, florbola klubs, un kur nu vēl kāds zina par hokeju. Mazie mērķi ir kreklu izgatavošana, kas prasa mazāku laika ieguldījumu, bet tomēr tiek īstenoti. Un otrs lielais mērķis bija sporta dienu, kas mainīja savu eksistēšanu, ja tā var teikt, saglabājot nosaukumu «Grandu cīņas». Ar sportu pats esmu saistīts, spēlēju hokeju, varbūt tas bija iemesls, kāpēc saskatīju kaut kādas iespējas, pārmaiņas, kas jāveic, lai sporta diena būtu interesanta.

Kā tika izvēlēti sporta veidi šiem posmiem?

Lai attaisnotu nosaukumu «Grandu cīņas», ir veidoti četri posmi ar dažādiem sporta veidiem un elementiem. Tika izveidota aptauja studentiem, lai saprastu, kuri sporta veidi viņiem patīk vai interesē visvairāk. Un vienā no TOP atbildēm bija volejbols, tāpēc bija skaidrs, ka bez tā iztikt nevarēsim, un iekļāvām to atklāšanas posmā. Kad domājām par pārējiem, tad iekļāvām basketbola un florbola stafetes, taču no studentiem saņēmām ieteikumus tos pārvērst «īstās» spēlēs, nevis pamatskolas variantu. Trešajā posmā iekļāvām stafetes uz ledus, tā tam laikam vienkārši vajadzēja būt (smejas), jo Vidzemes Olimpiskajā centrā ir ledus halle, un jāizmanto ir viss. Un noslēdzošais posms sevī iekļaus sporta karali futbolu, lai tā grandīgi noslēgtu šo pasākumu.

Ar kādām problēmām saskārāties?

Man prieks, ka sākām visu darīt laikus. Un tas plāns, ko esam iecerējuši, veiksmīgi tiek realizēts. No sākuma apzinājām studentus, vai vispār būtu interese viņiem tādā pasākumā piedalīties. Galu galā pieteicās 12 komandas, par ko ir liels prieks. Tad runājām ar Olimpisko centru, ka vajadzētu divus laukumus, lai viss norisinās raitāk. Un šis pasākums nav tikai sportistiem, bet arī atbalstītājiem. Pilnīgi gribas, lai komandantes tajās dienās izslēdz kopmītnēs gaismu un visi nāk un jūt līdzi.

Kāda ir atbalstītāju loma?

Mēs plānojam, ka varētu papildus 100 studentiem, kas piedalās, atnākt vēl 150, kas jūt līdzi un atbalsta. Visu posmu garumā katra studiju programma var izveidot savu atbalstītāju grupu, un neatkarīgā žūrija viņus pavēros un liks punktus par to, kuri ir oriģinālākie, atraktīvākie, ģērbušies kaut kā īpašāk nekā parasti, kam ir izdomāti saukļi utt. Un attiecīgi labākie saņems īpašas pārsteigumu balviņas.

Kas vēl būs atšķirīgs no citām sporta dienām?

Ir vairāki elementi. Viens no tiem ir tiešraide, lai vērot norisi var no jebkuras Latvijas un pasaules malas. Kā arī būs tāda imitēta sporta studija, kur intervēs un runāsies ar komandām un to pārstāvjiem. Viens no elementiem būs iesildošā deja, ko sagatavoja divas studentes — Juta Kārkliņa un Karīna Reķe. Liels darbs ieguldīts, un noteikti pēc šo meiteņu dejas būs iesiluši visi (smejas).

Vai stereotipi par to, ka Inženierzinātņu fakultātes studenti nav aktīvi, šogad tiek lauzti?

Pieteikumu ir daudz, un ir arī informācijas tehnoloģiju speciālisti ar diezgan stipriem pieteikumiem. Jāatzīst, ka kādam komandu nokomplektēt neizdevās tieši tā iemesla pēc, ka parasti tās ir jauktas un šoreiz vajadzēja meklēt līdzīgi domājošos savas studiju programmas ietvaros. Bet prieks par studentu atsaucību, jo tā ir liela!

Kas būtu jāzina par šīm «Grandu cīņām»?

Ir 12 komandas; lai cīnītos par galveno balvu, ir jāpiedalās visos četros posmos. Tie norisināsies: 15. marts, spēļu sākums pl. 21. Sporta disciplīna — volejbols.  29. marts, spēļu sākums  pl. 21. Sporta disciplīnas — basketbols un florbols. 11. aprīlis, spēļu sākums pl. 19:15. Sporta disciplīna — stafetes uz ledus. 26. aprīlis, spēļu sākums pl. 14. Sporta disciplīna — futbols. 26. aprīlis, erudīcijas spēle un apbalvošana izklaides vietā «Tinte». Pasākuma sākums pl. 20.

Norises vieta lielākoties Vidzemes Olimpiskais centrs. Atbalstīt un skatīties ir aicināts ikviens interesents no Valmieras un citām pilsētām.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri