16. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Daiga, Dinija

Godināti sakopto sētu saimnieki

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Mazsalacas novadā valsts svētku laikā tradicionāli saka paldies ļaudīm, kuri kārtībā tur māju un sētu.

Godināti sakopto sētu saimnieki

Sagaidot Latvijas simtgadi, konkursa «Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu 2018» laureātus godināja Mazsalacā, Sēļos un Ramatā.

«Slinkais teiks, ka valstij jāsāk ar sevi. Varat pajautāt novada sakopto sētu laureātiem: vai sēta sāk ar sevi? Vai tomēr tas ir mērķtiecīga darba rezultāts, ka sēta top sakopta? Ja arī kaimiņš sakopj savu sētu, sakopta kļūst iela. Un, ja divas ielas ir sakoptas, tīrs kļūst ciems. Un tā tālāk. Šis ir ceļš, ko ejam uz sakoptu un sakārtotu valsti,» sacīja Mazsalacas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Katrā novada pagastā tika vērtēti vairāki konkursam pieteiktie īpašumi, Latvijas simtgadē īpašu nozīmi piešķirot arī atjaunotajiem īpašumiem un tām sētām, kur sava un cēla vieta rasta karoga mastam.

Ramatas pagastā par labākajiem atzīti zemnieku saimniecība «Kārkli», bet privātmāju kategorijā – «Ruiču muitnīca», Sēļu pagastā – z/s «Ozoliņi» un privātmāja «Vītoli», bet Skaņkalnes pagastā – saimniecība «Vērmaņi» un privātmāja «Kalnieši».

Mazsalacas pagastā un pilsētā par labāko komisija, kas īpašumus aplūkoja un vērtēja atvasarā, atzinusi privātmāju «Rudiņi», z/s «Lojas» un privātmāju Mazsalacā, Ūdens ielā 3.

Katrā pagastā ir arī atzinību saņēmušās ģimenes, kuras gādājušas par ļoti krāšņu dārzu, par latviskas vides saglabāšanu, daudziem ziedošiem stādījumiem, kuras atjaunojušas vēsturisku īpašumu vai iekopušas ainavu.

VASARĀ iebraucamais ceļš, apstādījumi, kas rūpīgi veidoti, arī aka un nojume izskatās krāšņāk un mājīgāk. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Novembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri