18. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

Ģeogrāfiski Ziemeļvidzemē, plānos Rīgā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

VALDIS BĀRDA Alojas novada domes priekšsēdētāja amatu pilda gandrīz pilnus divus pēdējos sasaukumus. Bijis klāt arī novada pirmsākumos, strādājis domes opozīcijā. Viņa pārraudzībā esošais novads (631 km2, 4973 iedzīvotāji) ir viens no retajiem Latvijā, kura teritorijā atrodas divas pilsētas (Staicele un Aloja). Intervijā viņš arī neslēpj, ka attīstīt novadu ar divām pilsētām ir visai apgrūtinoši, tai pašā laikā lepojas ar šajos gados novadā padarīto.

Ģeogrāfiski Ziemeļvidzemē, plānos Rīgā

Uz kā balstās Alojas novads?

Novads ir Latviju raksturojošs – pusi no tā teritorijas aizņem meži. Mums ir ļoti spēcīgi lauksaimnieki, arī visas jomas, kas saistītas ar mežu – stādu audzēšana, zāģēšana, kopšana, atjaunošana, transporta pakalpojumi, tālāk jau kokapstrāde, celtniecība.

Protams, lielākais lepnums mums ir Aloja Starkelsen, kas ar savu nišas produktu – bioloģiskās cietes ražošanu – ir viens no lielākajiem pasaulē. Piena lopkopībā mums ir uzņēmums, kas nodarbojas ar piena loģistiku, arī starptautiskiem transporta pārvadājumiem – EEMR Transport, pēdējo četru gadu laikā tā apgrozījums izaudzis no 200 tūkstošiem līdz deviņiem miljoniem eiro. Tie ir nopietni rādītāji. Uzņēmuma īpašniece ir alojiete, saimnieko kopā ar meitām.

Ja ņemam par atskaiti pēdējos piecus, desmit gadus, tad vadošie uzņēmumi savus apjomus ir būtiski palielinājuši. Ja iedzīvotāju ir palicis tikpat, bet apgrozījumi auguši par daudziem desmitiem miljoniem, tad acīmredzot mēs kļūstam efektīvāki.

Tā situācija nav tik bezcerīga, jautājums ir – kā mēs kā valsts vai pašvaldība esam spējīgi nodrošināt un uzlabot šo infrastruktūru. Pirms kādiem gadiem varēja runāt par tukšiem dzīvokļiem laukos, bet tagad tā nav nevienā pagastā – uzņēmumi ir ļoti bažīgi, ka viņiem trūks kvalificētu strādnieku. Dzīvesvietas atrašana strādniekiem ir ļoti aktuāla problēma.

Alojas novadam Vidzemē būtu pavisam cita vilkme, ja līdz galam pabeigtu Ziemeļu stīgu – posma Mazsalaca-Staicele nav. Ik pa laikam šis projekts tiek pabīdīts malā.

VALDIS BĀRDA, Alojas novada domes priekšsēdētājs.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Maijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri