20. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Gauja pieņemas spēkā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pērnvasar jau rakstījām par Valmieras futbola aprindās labi pazīstamā INGUS ĶIRŠA uzsākto futbola projektu zem ausij tīkamās izkārtnes — FC Gauja. Pagājis vairāk nekā pusgads, drīz organizācijai gada jubileja. Par to, kā sokas ar jaunajiem futbolistiem,   iztaujāju pašu vaininieku.

Gauja pieņemas spēkā

Gaujai pagājis šis starta gads?

Tas bija pārbaudījums gan man kā trenerim, gan arī bērniem. Paldies puikām, ka izturēja šo spriedzi, jā, varbūt nesasniedzām tos mērķus, ko gribējām, bet vismaz likām pārējām komandām saprast, ka ar mums turpmāk būs jārēķinās. Izanalizējuši visus vasaras plusus un mīnusus, jau no oktobra cītīgi lejam pamatus nākamajai sezonai, kas, domāju, būs diezgan interesanta. Kopumā esmu apmierināts ar vasarā padarīto, esmu arī priecīgs, ka ar saviem Valmieras puikām spēju noturēt komandas kodolu, kam daudzi neticēja. Domāju, rezultāts pēc kāda laika būs redzams, galvenais ir kārtīgi trenēties.

Kas vēl mainījies kopš mūsu pēdējās sarunas?

Esam kļuvuši kuplāki, pašlaik mūsu klubā oficiāli trenējas jau 70 bērnu. No septembra oficiāli startējam kā FC Gauja — paldies FK Valka futbola klubam par izrādīto sadarbību! Esam izveidojuši arī vecāku padomi, kas ārpus treniņu procesa nodarbojas ar dažādām aktivitātēm saistībā ar bērniem un kluba pasākumiem, par ko liels paldies viņiem. Vadības ziņā esam piesaistījuši Jāni Erdmani, kas šobrīd pilda viceprezidenta lomu.

Par treniņu vietu apstākļiem nevaram sūdzēties. Vasaras periodā treniņi notika Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras 5. vidusskolas laukumos. Ziemas periodā esmu sarunājis Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas zāles. Treniņi notiek praktiski katru dienu. Paldies skolu direktoriem par atbalstu.

Joprojām gaidām LFF kongresu, kas notiks martā. No savas puses esam iesnieguši visus nepieciešamos papīrus, tāpēc domāju, ka problēmām nevajadzētu būt, ja nu vienīgi kādam no malas mēs nebūsim iepatikušies — atrast, pie kā piekasīties, jau var vienmēr.

Kādi bija tavi lielākie izaicinājumi kā trenerim aizvadītajā gadā?

Jāsaka tā: tie ir visu laiku — ir jāzina, kas notiek pretinieku lauciņā, un jācenšas būt soli priekšā gan uz laukuma, gan ārpus tā. Viens no izaicinājumiem bija pacensties aizvadīt labu sezonu, kas izdevās par kādiem 60%, par 40% uzņemos vainu uz sevi, ka varbūt nedaudz nepareizi tika izveidots vasaras treniņu procesa plāns un tāpēc viss netika līdz galam kārtīgi paveikts, bet, no otras puses, tā ir mācība nākotnei, kuru centīsimies vairs nepieļaut. Taču man kā trenerim ir prieks, ka visi tika izspēlēties un guva baudu no futbola. Šī brīža izaicinājums nemainīgs — cītīgs darbs ar esošajiem un jauniem audzēkņiem, kā arī jaunu grupu izveide, treneru piesaiste. Gribētos, lai līdz vasaras vidum mūsu klubā audzēkņu skaits būtu sasniedzis simtu un darbotos vismaz vēl viens treneris. Viss ir paveicams, tikai jāstrādā.

Cik jauni futbolisti pie tevis trenējas?

Klubā ir trīs vecuma grupas. Jaunākā — 2012./13. gadā dzimušie (22 audzēkņi, treniņi divreiz nedēļā). Nākamā — 2010./11. g. dzimušie (25) pašlaik trenējas divreiz nedēļā, bet drīz pāriesim uz trim. Un vecākā grupa 2005./06. g., kur klāt vēl trenējas pāris no 2007./08. g. — kopā 23. Viņiem šobrīd trīs treniņi nedēļā, plus sacensības, ar šo gadu jau pāriesim uz četriem treniņiem nedēļā.

Vai ziemā arī piedalāties sacensībās?

Šoziem esam pieteikušies vairākos turnīros — kā vienīgie no Valmieras Vidzemes čempionātā telpās, provēsim spēkus arī LTFA Latvijas telpu futbola čempionātā, kur esam visjaunākā komanda, jo piedalāmies pie gadu vecākiem jauniešiem (2005./04.). Mērķi ir dažādi — Vidzemē tēmējam uz 1. vietu visos vecumos un kvalificēšanos Latvijas Reģionu ziemas finālam. LTFA turnīrā esam nolikuši mērķi pacensties iekļūt pirmajā piecniekā, kopumā tur piedalās astoņas komandas.

Vai nākamā vasaras sezona arī jau izplānota?

Uz to raugāmies ar jauniem izaicinājumiem, jo piedalīsimies divos Latvijas čempionātos. Protams, galvenais uzsvars šogad tiks likts tieši uz futbolu 8:8, kur vēlamies iekļūt Latvijas finālā, bet, lai to izdarītu, ir jāuzvar Vidzemes čempionātā. Pirmo reizi pārbaudīsim savus spēkus arī futbolā 11:11 U-13 vecuma grupā, kur piedalīsimies attīstības grupā ar gadu jaunākiem, jo mūsu klubā kodols ir U-12. Tāpēc šobrīd cītīgi strādājam, praktiski jau esam saplānojuši visu vasaru. Tāpat ir plāns aizbraukt uz diviem starptautiskiem turnīriem — vienu Slovākijā un otru tepat kaimiņos Igaunijā.

Nobeigumā gribu pateikt lielu paldies saviem jauniešiem un viņu vecākiem par atbalstu un uzticēšanos visa gada garumā, kluba vadībai un skolu direktoriem par sapratni. Mēs lēnām augam un sevi vēlamies pierādīt ar darbiem un interesantiem treniņiem. Man ir svarīgi, lai bērns, aizejot mājās, vēlētos atgriezties un lai treniņu process viņam nebūtu vienkārši tikai futbols, bet kaut kas vairāk, kas viņu ar laiku izveidotu par spēcīgu personību un labu cilvēku.

Novēlu visiem panākumiem bagātu jauno gadu un sasniegt pašu izvirzītos mērķus!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri