20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

„Gauja” piedalīsies deju karos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lieliem soļiem tuvojas XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kad Rīgā pulcēsies vairāk nekā 40 000 dziedātāji, dejotāji, muzikanti un citi amatiermākslinieki no 1600 kolektīviem.

Foto autors: Aivis Stračinskis
Foto autors: Aivis Stračinskis

Visas kolektīvu atlases skates ir noslēgušās, un svētku dalībnieki noteikti. Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka šajos svētkos piedalīsies rekordliels deju kolektīvu skaits – 603, kas ir par 97 kolektīviem vairāk nekā iepriekšējos svētkos. To skaitā būs arī 14 diasporas kolektīvi.

No Valmieras pilsētas deju lieluzvedumā „Tēvu laipas” varēsim redzēt astoņus deju kolektīvus – Valmieras Kultūras centra Tautas deju ansambli (TDA) „Gauja” (A grupa), Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas deju kolektīvu „Pārgaujas Delveri”, Valmieras Jaunatnes centra „Vinda” deju kolektīvu „Liesmiņa”, Valmieras Viestura vidusskolas deju kolektīvu „Viesturietis”, Valmieras Valsts ģimnāzijas deju kolektīvu „Pērkonītis” (B2 grupa), kā arī trīs Valmieras Kultūras centra D grupas kolektīvus –TDA „Gauja” vidējās paaudzes deju kolektīvu, „Pastalnieki” un „Agrā Rūsa”.

Starp labākajiem valstī

Lai gan visi deju kolektīvi skatēs sevi godam parādīja, izpelnoties Deju svētku virsvadītāja Jāņa Ērgļa atzinību, īpaši atzīmējams ir Valmieras Kultūras centra TDA „Gauja” vidējās paaudzes deju kolektīva sniegums. 119 D grupas kolektīvu konkurencē TDA „Gauja” vidējās paaudzes kolektīvs ieguvis otru augstāko novērtējumu valstī – 58,9 punktus (no 60 iespējamiem) un augstāko pakāpi. Turklāt kolektīvs izvirzīts dalībai fināla konkursā jeb deju karos, kas notiks 1.jūlijā Starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala”, kā arī piedalīsies XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Noslēguma koncertā.

„Bijām rūpīgi gatavojušies un strādājuši un, protams, cerējām uz labu rezultātu, bet tas, ka palikām otrie valstī – tas bija patīkams pārsteigums,” stāsta Valmieras Kultūras centra direktore un kolektīva mākslinieciskā vadītāja Vaira Dundure. Viņa norāda arī uz kādu dīvainu sakritību: „Parasti dejotāji vēlas, lai skates būtu iespējami vēlāk, jo tad ir vairāk laika sagatavoties, taču šogad skatē piedalījāmies kā vieni no pirmajiem. Iespējams, tas nemaz nav tik slikti, jo dejotāji ir enerģijas, entuziasma un radošuma pilni. Jebkurā gadījumā – ņemot vērā ieguldīto darbu un atdevi, kas nāca no dejotājiem, viņi bija šādu rezultāti pelnījuši!” V.Dundure pārliecinoši nosaka, ka darbs, gatavojoties deju kariem, turpinās. „Rūpīgi domājām par repertuāru, lai atspoguļotu „Gaujas” patieso būtību un dejotu tās dejas, kas dejotājiem patīk un sagādā gandarījumu.”

Konkursa finālā dalībniekiem būs jāizpilda trīs dejas: viena deja no šo svētku obligātā repertuāra, viena deja, kas tapusi pēc 2008.gada un izvēles deja. Šī būs jau trešā reize, kad TDA „Gauja” vidējās paaudzes deju kolektīvs piedalīsies deju karos.

Panākumu atslēga – rūpīgs darbs un mīlestība uz deju

Kolektīva dejotāji ir gandarīti par izcilo panākumu skatē. Dejotāja Ieva atzīst, ka „ir liels prieks par sasniegto un to, ka joprojām esam starp valsts labākajiem kolektīviem. Tajā pašā laikā ir arī satraukums un liela atbildība, jo mums kolektīvs un, protams, Valmiera godam jāpārstāv deju karos”. Viņa uzsver, ka visi kolektīvi, kas uzaicināti uz fināla konkursu, tehniski ir ļoti spēcīgi. „Atšķirības būs vērojamas niansēs un dejas rakstura atspoguļojumā. Katrs kolektīvs nāks ar savu īpašo „rozīnīti”, ar ko izcelties uz pārējo fona un ar ko savaldzināt gan skatītājus, gan arī žūriju. Mēs zinām, kas ir mūsu trumpji, un tos arī liksim lietā!”

Neviens liels sasniegums nebūtu iedomājams bez neatlaidīga un mērķtiecīga darba arī no vadītāja puses, tādēļ Ieva visa kolektīva vārdā pateicas vadītājai Vairai Dundurei: „Šis sasniegums vislielākajā mērā ir viņas nopelns! Tas, cik profesionāli viņa redz un sajūt deju, tās raksturu, ar kādu atdevi viņa strādā, pieliekot klāt mūsu mīlestību uz deju un mīlestību uz savu kolektīvu – tas arī ir panākumu pamatā!”

Novēlam raitu deju soli un lieliskus panākumus, kā arī izdevušos Dziesmu un Deju svētkus visiem Valmieras pašdarbības kolektīviem!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri