13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Gan pacientiem, gan farmaceitiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Līgumus par E-veselības sistēmas lietošanu ir noslēgušas gandrīz visas aptiekas (99%), un to aktīvi lieto ne vien Latvijas lielāko aptieku tīklu farmaceiti, bet arī mazās aptiekas Rīgā un reģionos. Aptiekas atzīst, ka vēlētos, lai ārsti papīra recepšu vietā aktīvāk izrakstītu e-receptes, tā atvieglojot ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu.

Gan pacientiem, gan farmaceitiem

Lai pārliecinātos par aptieku gatavību un līdzšinējo pieredzi E-veselības lietošanā, kā arī noskaidrotu farmaceitu atsauksmes un viedokli, Nacionālā veselības dienesta (NVD) speciālisti apmeklēja un klātienē aptaujāja aptuveni 100 aptiekas, kurās līdz oktobrim  pārdots visvairāk e-recepšu medikamentu.

Vizīšu laikā speciālisti saņēma apstiprinājumu, ka gandrīz visas apmeklētās aptiekas un to darbinieki ir apmācīti un gatavi darbam ar E-veselības sistēmu. Savukārt tām aptiekām, kurām radušies jautājumi par portāla lietošanu, no NVD puses nodrošināts informatīvais un tehniskais atbalsts, kā arī turpmāk tiks organizētas papildu apmācības farmaceitiem un farmaceitu asistentiem un aptieku informācijas sistēmu izstrādātājiem.

Jaunākie dati liecina, ka pēdējā laikā ļoti strauji pieaudzis izrakstīto e-recepšu skaits — no 70 tūkstošiem oktobra sākumā līdz 209 tūkstošiem. Savukārt pēdējo divu nedēļu laikā izrakstīta viena piektā daļa jeb 42 tūkstoši no visām E-veselības sistēmā izrakstītajām e-receptēm. Turklāt aptiekās līdz šim izmantoto e-recepšu skaits sasniedzis jau vairāk nekā 135 tūkstošus.

Vienlaikus E-veselības speciālisti pārliecinājās, ka daudzviet Latvijas reģionos ir izveidojusies laba sadarbība starp ārstniecības iestādēm un tuvumā esošajām aptiekām. Farmaceiti atzina, ka kopīgi ar kolēģiem pārbaudījuši — ārstniecības iestādes 2. stāvā izrakstītā recepte pacientam ir pieejama jau tad, kad viņš ir nokāpis uz 1. stāvā esošo aptieku. NVD pārstāvji apliecināja, ka e-recepte ir redzama sistēmā uzreiz pēc tās izrakstīšanas.

Lai iedzīvotāji varētu zināt, kurās ārstniecības iestādēs un aptiekās jau lieto E-veselību, tajās ir izvietotas apaļas uzlīmes — «šeit lieto E-veselību». Tāpat iedzīvotāji aicināti izmantot portālā www.eveseliba.gov.lv pieejamo interaktīvo karti, lai noskaidrotu, kuras iestādes jau parakstījušas līgumus par tās lietošanu.

Ja ir jautājumi, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt E-veselības lietotāju atbalsta dienestam pa tālruni 67803300, bet ārsti un farmaceiti — pa tālruni 67803301 katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Red. piez. Kā noskaidroja «Liesma», pašlaik mūspusē zāles uz E-veselības receptēm var izsniegt aptiekās Rūjienā, Mazsalacā un Matīšos, kā arī četrās aptiekās Valmierā.

ARĪ PIE MUMS. Aptiekā Rīgas ielā Valmierā. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Decembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

VAI TIEŠĀM

4 aptiekās Valmierā? Jūs esat droši, ka tā ir precīza informācija?
Ja nu visas zīmola " Mana aptieka" aptiekas tiek skaitītas kā viena.
Un 2 Valmierā esošās A aptiekas arī kā viena, tad varbūt.
Bet parastam cilvēkam ļoti maldinoši, tādēļ gribu teikt - nekorekti.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri