25. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Maiga, Milija

Gaida simtgades svētkus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lielākā daļa Mazsalacas novada amatiermākslas kolektīvu ir ceļā uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI deju svētkiem.

Gaida simtgades svētkus

Tautas lietišķās mākslas studijas «Mazsalaca» dalībnieces ar saviem darbiem piedalīsies svētku tautas lietišķās mākslas darbu izstādē un būs klāt Vērmanes dārzā, kur notiks ne vien tradicionālais latvisko rokdarbu tirgus, bet arī dažādu praktisku prasmju demonstrēšana.

«Audējas auž, bet pašlaik jau tirdziņam, lai ir ko piedāvāt. Audēju un adītāju darbi tika smalki izvērtēti, viss, ko žūrija atzina par interesantu, jau ir sapakots un gatavs ceļam un izvietošanai izstādē,» sacīja TLMS «Mazsalaca» vadītāja Rita Ertmane, lepojoties, ka Rīgā varēs skatīt gan kolēģu austās segas, gan adītos cimdus, gan brunču audumus. Jau zināms, ka augstākās pakāpes diplomu Latvijas vokālo ansambļu konkursa otrajā kārtā saņēmušas «Ēras» dziedošās meitenes un uzaicinātas uz konkursa trešo kārtu — finālu, kas notiks Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā «Mazā ģilde». Tāpat tautas mūzikas kopa «Sēļu muižas muzikanti» jau piedalījusies svētku atlases skatē un ieguvusi I pakāpi.

«Turēsim īkšķus, priecāsimies par savējiem un turpināsim atbalstīt visus tos kolektīvus, kam šajā īpašajā Dziesmu svētku gadā svarīgās skates vēl tikai priekšā. Lai izdodas, lai Mazsalacas vārds atbalsojas,» rakstīts Mazsalacas novada mājaslapā, un visi laba vēlējumi jau piepildījušies arī dejotājiem. Nedēļas nogalē notikušajā Valmieras apriņķa deju kolektīvu skatē Mazsalacas novada kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvi «Lībieši» un «Skaņaiskalns» ieguva I pakāpes laureātu nosaukumu, jauniešu deju kolektīvs «Oga» saņēma III pakāpi, bet jauniešu deju kolektīvs «Magone» — augstāko pakāpi jeb 55 punktus žūrijas vērtējumā.

«Paldies dejotājiem un kolektīvu vadītājiem — Aijai Vidovskai, Kristapam Pelēkajam, Jānim Trezunam. Paldies Ritai Lizumai par brīvprātīgā darbu, veicot koncertmeistares pienākumus «Skaņākalna» mēģinājumos. Paldies Mazsalacas vidusskolas, Rūjienas, Naukšēnu un Valmieras Kultūras centra administrācijām par mēģinājumu telpu nodrošinājumu pirms skatēm un Mazsalacas novada kultūras centra komandai par tērpu sagatavošanu. Tiekamies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos,» saka novada kolektīvu dalībnieki.

JAUNIEŠI neslēpj, ka magonieši ir viņu draugi, kā otra ģimene. Sestdienās visi, kas studē Rīgā, ir atpakaļ dzimtajā Mazsalacā, lai piedalītos mēģinājumos. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
17. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri