Gads iesākts cerīgi

8.Janvāris, 2019

Tā jāteic par Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem, kuri OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola līgas čempionāta otro apli uzsāka ar pārliecinošu uzvaru izbraukumā, nekādus variantus neatstājot nosacītajiem jēkabpiliešiem, kuri šosezon ārzemju trenera vadībā trenējas Rīgā un sastāvu papildinājuši jau ar trim leģionāriem. Tiesa, komandas spēle ar to tikai zaudējusi...

Pirmo apli mūsējie pabeidza savā laukumā, 22. decembrī līdzīgā spēlē piekāpjoties tabulas kaimiņiem liepājniekiem. Vēju pilsētas komandā notiek pavisam pretējas lietas – šeit vietējo basketbolistu visai bezcerīgo sniegumu piesaistītie leģionāri spējuši papildināt ļoti būtiski, tieši ārzemnieki šobrīd nosaka toni Liepājas komandā.

Valmiera Glass/Via – BK Liepāja 87:93 (27:26, 15:31, 28:17, 17:19)

Mājiniekiem 2018. gada pēdējā spēlē rezultatīvākie bija Ziediņš 20+3AB+1BM (ef. koef. +20), Kaufmanis 16+3AB+4RP+5 kļūdas (+14), Dubults 10+5AB+3RP+3PB (+13) un Liepiņš 10+5AB+3RP (+5), kamēr viesiem 54 no 93 punktiem guva starta piecnieka leģionāru kvartets Rovs (37), Džonsons (13), Besiks (8) un Kavašs (6). Vien liepājnieku kapteinis Krastiņš izcēlās ar 18 punktiem, pārējiem Štālberga trenētajiem latviešiem Valmierā uz visiem 21 punkts, taču uzvara paliek uzvara. Ar bilanci 3 uzvaras un 11 zaudējumi pirmā apļa finišā valmierieši noslīdēja uz priekšpēdējo vietu turnīra tabulā, tāpēc ļoti būtiska bija jau otrā apļa pirmā spēle Jēkabpilī, tiekoties ar pirmajā aplī bez uzvarām (0-14) palikušajiem lūšiem. Jāatgādina, ka Valmierā tikai pēdējais uzbrukums ar Elkšņa gūto grozu pēdējās sekundēs atnesa uzvaru mājiniekiem.

Jēkabpils/SMScredit.lv Valmiera Glass/ViA 49:71 (15:16, 13:20, 9:19, 12:16)

Šajā mačā viesu sastāvā debitēja un uzreiz starta sastāvā gāja 18 gadus vecais Kristers Elksnītis. Bažas par mača iznākumu mūsējie izgaisināja jau otrās ceturtdaļas sākumā, kad uz 6 minūtēm apturēja mājinieku punktu guvumu. Tikai tad, kad Elksnis ar trejaci bija panācis jau 12 punktu vadību valmieriešiem (27:15), pirmo atbildes grozu guva mājinieki... Lieliska aizsardzība ļāva viesiem veidot daudzus uzbrukumus pašiem un izvirzīties pārliecinošā vadībā jau pirmajā puslaikā. Otrajā puslaikā spēles raksturs nemainījās, un 25. minūtē Elksnis – atkal ar trejaci – valmieriešu pārsvaru noapaļoja jau līdz 20 punktiem – 50:30! Ar to arī mača liktenis bija izšķirts.

Uzvarētājiem punktus guva: Elksnis 14+5AB+6RP (+17), Kaufmanis 14+5AB+3RP (+14), Liepiņš 9+10AB+2PB (+17), Dubults 9+5AB (+11), Ziediņš 9+3RP+1BM (+10), Engers 8+4AB+1BM (+7), Grīnbergs 4 (0), Elksnītis 2 (+4), Kohanovs 2 (+1). Zaudētājiem rezultatīvākais bija Kohs 17+4AB+2PB (+15). Pārējā komandu statistika: divpunkti 32%:55%, trīspunkti 18%:25%, sodi 44%:70%, AB 46:44, RP 8:18, PB 8:6, BM 1:2, kļūdas 13:11, komandu ef. koef. summas 59:83.

Patlaban valmierieši (4-11, uzvaras 26,7%) pacēlušies uz 13. vietu turnīra tabulā. Ar 4 uzvarām arī LU studenti un liepājnieki, kuri aizvadījuši attiecīgi par divām un vienu spēli mazāk. 12. janvārī mūsējie savā laukumā uzņems Pērnavas komandu (9. vieta, 7-9, 43,8%), kura pagaidām pirmā aiz play off zonas svītras. Par piekto uzvaru!

SPRUKĀS. Jēkabpiliešu viesspēlētājs Leons Gilmors III nonācis ciešos valmieriešu Jāņa Engera (Nr. 22) un Kristera Elksnīša (Nr. 30) apskāvienos. Lāsmas Iršas foto