Gadam sanāk cienīgs punkts

3.Janvāris, 2017

Ceturtdienā pirms gadu mijas mūsu basketbolisti aizvadīja 2016. gada pēdējo oficiālo spēli, Olybet LBL regulārajā čempionātā tiekoties ar liepājniekiem. Te nu pamatīgas ambīcijas bija abām pusēm, jo abās komandās bija pa bijušajiem ar pērnās sezonas kurzemnieku treneri Helmani pie valsts čempionu stūres un zelta vidzemnieku šosezon Kurzemē Rozīti priekšgalā.

Valmiera/ORDOLiepāja/Triobet 86:84 (17:20, 24:17, 21:21, 24:26)

Diezin vai mājinieki gribēja iedot viesiem startā 10 punktu handikapu, tomēr 5. minūtē pēc savulaik Valmierā spēlējušā Butjankova trejača tablo rādīja 3:13... Bez lielas panikas valmierieši sakārtoja lietas uzbrukumā, uz pāris minūtēm laukumā palaižot arī Kārli, kuram tā bija pirmā oficiālā dalība mačā kopš traumas gūšanas pagājušajā sezonā, un ceturtdaļas beigās 9. minūtē Kaufmanis ar trejaci pirmoreiz panāca izlīdzinājumu (17:17), tomēr liepājnieku leģionārs Grifins ar tālmetienu 10 minūtes ļāva līderpozīcijās palikt kurzemniekiem — 20:17.

Līdz 14. minūtei vadībā turējās viesi, tad tikko laukumā nākušais Mālmanis ar 2 precīziem metieniem pēc kārtas atkal panāca līdzsvaru (27:27), tomēr tikai 16. minūtē Laksa ar trejaci panāca 2 punktu pārsvaru valmieriešiem — 34:32. Arī tad vēl viesi nedomāja padoties, un tikai 17. minūtes beigās Laksa un Kaufmanis ar trejaci ļāva pabeigt mūsējiem pirmo puslaiku plusos — 41:37.

Arī šoreiz liepājnieki atspēlējās, un tikai 27. minūtē Vairogs ar tālmetienu atkal izvirzīja vadībā mājiniekus — 57:54. Gabrāns ar trejaci un Jonāts ar 2/2 panāca pat 6 punktu pārsvaru, taču viesu jaunākais pirkums, leģionārs Montgomerijs, 30 minūtes ļāva noslēgt vien ar 4 punktu vadību — 62:58.

IZMANĪGS! Valmieriešu saspēles vadītājs Damjērs Pits (vidū) veiksmīgi ticis cauri liepājnieku leģionāra (pa kreisi) Grifina un Liepājas cēsnieka Dāvja Rozīša lamatām. Edgara Vaivada foto