21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Foto skices par varēšanu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Atvērtība, nevis noliegums, smaids, nevis grumbu rievas sejā, spītējot ikdienas grūtībām.

Īpašas fotogrāfijas, stāstu varoņu balsīs ierunāti dzīvesstāsti, apraksti dažādās valodās tagad dzīvo savu dzīvi, bet pilda svarīgu uzdevumu — liek cilvēkiem visās pasaules malās aizdomāties par cilvēku ar invaliditāti dvēseles spēku.

Foto skices par varēšanu

Vēl šajā nedēļā Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras Mākslas vidusskolā skatāmi starptautiskā fotoprojekta «AccessAbility» darbi. No 4. februāra izstāde, kas atklāj 14 Latvijas un 14 zviedru cilvēku ar invaliditāti pieredzi, iespējas un varēšanu, būs aplūkojama Mūrmuižā «Pagastmājā». Tās svinīga atklāšana notiks Mūrmuižas Tautas universitātes kārtējās nodarbības laikā.

28 cilvēku ar invaliditāti portreti un personīgie stāsti vienuviet, un visi viņi runā par līdzvērtīgu dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā, par sapņiem, cerībām, bēdām, prieku, darbu, ģimeni un mīļajiem.

Izstāde notiek ar Zviedru institūta un Zviedrijas vēstniecības atbalstu. Izstāde kā Zviedru institūta iniciēts projekts Latvijā aktualizē mūsu attieksmi un iekļaujošas sabiedrības aspektus. Šādas izstādes ar Zviedru institūta Stokholmā atbalstu jau notikušas gan Rio paralimpisko spēļu laikā, gan Stambulā, Minskā, Viļņā, Sanktpēterburgā un citās valstīs. Latvijā izstāde jau bijusi skatāma Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un citās pilsētās, ir doma to paspēt izrādīt vēl Limbažos, lidostā «Rīga» un citviet Latvijā, lai stāstus izbauda pēc iespējas vairāk cilvēku, lai pēc iespējas vairāk mēs domātu par to, kas jāpaveic, lai attīstītos iekļaujoša un cieņpilna sabiedrība. Projektā ir iesaistītas arī citas valstis, un gada beigās, kad ceļojošā izstāde būs izbaudīta, vairāk nekā 200 bildes, tostarp cilvēkstāsti no Latvijas, rudenī atradīs savu vietu ANO mītnē Ņujorkā jau pasaules izstādes ietvaros.

ROBERTS ĒRGLIS, valmierietis: «Starp klasesbiedriem jūtos īpašs tad, kad esmu ko jaunu iemācījies, kad zinu vairāk par pārējiem. Gribu kļūt par arhitektu. Mans sapnis ir uzbūvēt māju, kur varētu dzīvot visa ģimene.» Foto no «AccessAbility. Beyond physical environments» bukleta. Fotogrāfs Matīss Markovskis

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Janvāris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri