23. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Forumā tiekas sievietes līderes

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Otrdien VEF Kultūras pilī Rīgā norisinājās jau otrais forums Līdere, kas veltīts aktīvām un uz attīstību vērstām personībām. 20 pieredzes bagātas sievietes dalījās savās atziņās uzņēmējdarbībā, ģimenes dzīves organizēšanā un runāja par daudzajiem kritieniem ceļā uz virsotnes sasniegšanu. Forums bija sadalīts trīs daļās: profesionālā izaugsme, mijiedarbība ar ģimeni un personiskā attīstība, aicinot pasākuma dalībnieces un tiešsaistes skatītājas «sapņot drošāk!».

Forumā tiekas sievietes līderes

Vaira Vīķe-Freiberga, eksprezidente, teica foruma ievadvārdus par spēcīgajām latviešu sievietēm. Viņa skaidroja, ka sievām nav bijis citas izvēles kā būt stiprām, lai uzaudzinātu savus bērnus, un tā savā ziņā bijusi nežēlīga dabiskā atlase, kas notikusi ar mūsu tautu. Mēs daudzus no savas tautas esam pazaudējuši, apstākļu spiesti. «Šo apstākļu dēļ man jau kā bērnam likās, ka katram cilvēkam ir jādzīvo sava dzīve pilnasinīgi, jo daudziem no mūsu tautas šāda izdevība nebija lemta. Viņiem tā ir tikusi atņemta bērnībā, jaunības gados. Man likās, ka man ir jādzīvo viņu vietā.»

Personības stiprumu viņa skaidroja, salīdzinot ar muskuļu trenēšanu. «Muskuli var attīstīt, ja viņam ir pretspēks, citādi tas kļūst ļengans. Stiprums rodas, stāvot stipri un taisni jebkādiem vējiem pretī. Tie, kas izdzīvo, tie gribot negribot kļūst stiprāki.» Bieži, dzirdot Vairas Vīķes-Freibergas dzīves stāstu, tiek secināts, no kurienes radies viņas stiprums, taču viņa min: «Es būtu apmierināta ar mazliet mazāk tā stipruma un mazliet mazāk to pārbaudījumu, bet saprotiet – nav jau mums tās izvēles.»

VAIRA VĪĶE-FREIBERGA mudināja dzīvot pilnasinīgi, jo lielai daļai mūsu tautas tādas iespējas nav bijis. Foto no foruma Līdere

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Maijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri