Fēniksa vīri dodas cīņā

- 22.Jūnijs, 2018

Savu 10. sezonu regbija laukumos trenera Kristapa Staņas vadībā nupat uzsākuši mūspuses regbija kluba Fēnikss vīri.

9. jūnijā Rūjienā Baltic Cup Trophy divīzijā Fēniksam pretī stājās Lietuvas kluba Vairas komanda Skorpionas/Citma/Šiauliai. Spraigā spēle noslēdzās ar draudzīgu neizšķirtu 28:28. Pirmais puslaiks deva cerības uzvarai 14:13, tobrīd mājiniekiem esot tikai vienu punktu priekšā. Turpinājums nelika vilties skatītājiem, ļoti saspringta un atklāta spēle noveda pat līdz dažiem asumiem. Spēcīgie lietuviešu jaunieši neļāva Fēniksam izplest spārnus plašāk, lai arī pāris reizes tie atradās tuvu piezemējumam — pat pašā pēdējā spēles minūtē. Trešajā puslaikā komandas draudzīgi pārsprieda spēli, sveica labākos un baudīja Forevers desas un Brenguļu alu.

Vairas kā labāko Fēniksa rindās nosauca Rihardu Zalti, viņa sniegums bija izcils arī Fēniksa trenera vērtējumā.

Kristaps Staņa pēc spēles: «Diez vai kādreiz izdosies spēlēt tik atklātu un brīvu regbiju, bija jāatgriežas pie regbija pašiem pirmsākumiem, kur spēlēja bez noteikumiem. Noteikti tā bija interesanta pieredze spēlētājiem, bet maniem nerviem labāk tomēr turēties pie modernāka regbija. Rihards bija izcili precīzs, iesitot visas četras realizācijas. Viņš arī labi iesaistījās spēles vadīšanā un uzbrukumu veidošanā. Uzslavas visiem cīņas spēlētājiem par pašaizliedzību un stoicisko mieru, ar kādu tie turējās spēlē. Laukumā bija visi trīs Lovkini, abi Zvirbuļi un abi Zaltes, tas pats par sevi jau liecināja, ka spēle būs baudāma. Ģimenes un atbalstītāji laukuma malā bija savā elementā un izbaudīja brīnišķīgos regbija svētkus Rūjienā.»

Trophy ir otrā spēcīgākā divīzija Baltijas kausā regbijā XV, tajā šosezon tiksies sešas komandas — Šiauliai RC, Jūrmala/Baltic Old Boys, Baltic Storm, Garkalne/Livonia un Fēnikss. Augstākā Top divīzija ir atvēlēta četrām spēcīgākajām reģiona komandām, bet kopumā Baltijas kauss tiek izspēlēts starp 16 vienībām, kas ir plašākais regbija XV turnīrs Baltijā.

Turpinājumā Fēniksa regbisti zem Beverīna/FNX nosaukuma izcīnīja Džagas kausu RAA regbija 7 čempionāta otrajā kārtā Ropažos. Četrās spēlēs četras pārliecinošas uzvaras. Turnīra vērtīgākais spēlētājs — Reinis Zalte ar daudz, ļoti daudz piezemējumiem. RAA R7 ir garākais regbija 7 turnīrs reģionā, kas šosezon norisināsies piecās kārtās. Vēl atlikušas trīs. Fēnikss divās kārtās izcīnījis 11 punktus, seko Eleja/Transact PRO ar 10 un regbija klubs Sigulda.

VAI PASPĒJA? Fēniksa regbists cenšas kavēt lietuviešu spēlētāja piezemējumu. Foto no RK Fēnikss arhīva