24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Erasmus+ pieredzes stāsti

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nedēļas sākumā Valmieras Jauniešu mājā pulcējās interesenti, lai neformālā gaisotnē uzzinātu un diskutētu par iespējām iepazīt Eiropu, izmantojot Erasmus+ programmas piedāvāto. Ar savu pieredzi dalījās vietējie jaunieši, gan arī brīvprātīgie no Čehijas un Vācijas, kuri darbojas Valmieras novada fondā un Jauniešu mājā «Ceplis». «Mūsdienās mēs esam ne tikai Latvijas, bet arī pasaules iedzīvotāji. It īpaši laikā, kad valstu robežas ir vaļā. Mums, jauniešiem, tas būtu jāizmanto,» uzsvēra Samanta Berga, kas aktīvi darbojas Valmieras novada fondā un iesaistās dažādos projektos.

Erasmus+ pieredzes stāsti

Patrīcija Gudina mācās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Viņa dalījās pieredzē, kā pirmo reizi, izmantojot programmas iespējas, devusies uz Slovākiju, kur piedalījusies mācībās par bērnu tiesībām. Tāpat viņa bija to aktīvistu starpā, kas šovasar realizēja savu Erasmus+ projektu, radot nometni jauniešiem par sociālo uzņēmējdarbību «Business For Impact». Pati meitene uzsvēra, ka pavadītā nedēļa Slovākijā bijusi lieliska, un kā lielākos ieguvumus izcēla jaunās zināšanas par savām tiesībām un angļu valodas prasmes, kas esot uzlabojušās starptautiskā vidē, tāpat liels prieks bijis par iepazītajiem cilvēkiem un jauniegūtajiem draugiem visā pasaulē.

«Man ļoti patika. Es vienmēr kaut ko tādu ļoti gribēju, bet nezināju, ka nepilngadīgie var izmantot tādu iespēju – braukt un piedalīties jauniešu apmaiņā. Es tiku un biju ļoti priecīga. Tu iemācies būt patstāvīgāks, un angļu valoda kļūst daudz labāka, iegūsti jaunus draugus,» papildinot skaidro Agnese Anna Siliņa, kas kopā ar Patrīciju devās uz Slovākiju. Šī arī bijusi jaunietes pirmā pieredze, ceļojot ar lidmašīnu, par ko viņa bija ļoti satraukusies. Lūkass Lecis, kas devās ar abām meitenēm pieredzes apmaiņas braucienā, skaidroja, ka daudziem bērniem Latvijā bērnu tiesības liekas pašsaprotams, bet citās valstīs situācija ir krasi atšķirīga, piemēram, Turcijā vai Slovākijā. «Mēs padiskutējām, ko var mainīt, un guvām ļoti labu pieredzi, kontaktus un draugus. Tas bija arī mans pirmais apmaiņas projekts, nezināju īsti, ko gaidīt,» atceras jaunietis.

NEFORMĀLĀ GAISOTNĒ pēc prezentācijām.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
24. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri