20. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

EP vēlas racionālākus budžeta noteikumus un politiskas debates

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Eiropas Parlaments (EP) vēlas elastīgākus budžeta noteikumus, lai ES varētu atbildēt uz pašreizējām un nākotnes vajadzībām. Tas vēlas iesaistīties politiskajās sarunās par Padomes (dalībvalstu valdību) priekšlikumu par izmaiņām 2007.–2013.gada finanšu plānā. Deputāti uzskata, ka pašreizējais Padomes priekšlikums ir pārāk ierobežots, lai ES stātos pretim jauniem politiskiem izaicinājumiem, tostarp, lai pildītu Lisabonas līguma prioritātes.

EP vēlas racionālākus budžeta noteikumus un politiskas debates

Finanšu plāns nosaka ikgadējos saistību un izdevumu griestus katrā izdevumu kategorijā. Pēc Lisabonas līguma spēkā stāšanās  2007.-2013.gadam noteiktie budžeta noteikumi ir jāpielāgo jaunajiem uzdevumiem. Deputāts Reimer Böge (EPP, DE), kas koordinē vidusposma ziņojumu Parlamentā, ES Padomes priekšlikumu vērtē kā "tīri tehnisku un nepietiekamu, lai Parlaments to apstiprinātu."

Deputāts norāda, ka Padomes priekšlikums nepiešķir līdzekļus iniciatīvām, kas pēc 2006.gada, kad plāns tika pieņemts, ir ieguvušas lielāku prioritāti, piemēram — Ārējās rīcības dienestam, kā arī klimata pārmaiņu, enerģētikas, civilās aizsardzības, sporta vai kosmosa jomās.

"Nākamajiem gadiem neizmantotās rezerves saskaņā ar plāna budžeta griestiem ir niecīgas," norāda deputāts. "Lai apmierinātu pašreizējās un nākotnes vajadzības, Parlaments vēlas, lai plānā tiek iestrādātas plašākas rezerves. Tas nozīmē lielāku elastīgumu, kad nepieciešams veikt izmaiņas budžeta sadaļās vai starp tām."

Parlaments arī prasa Padomei un Komisijai apsvērt budžeta prioritāšu pārskatīšanu, izveidojot "pozitīvo" un "negatīvo" prioritāšu sarakstu, pamatojoties uz apsvērumiem par to, kuri līdzekļi radīs Eiropas pievienoto vērtību. Komisijai un Padomei arī jānāk klajā ar ilgi gaidīto pārskatu par visiem ES budžeta resursu un izdevumu aspektiem, kas bija jau jāsniedz 2009. gadā, lai varētu sākties politiska diskusija par budžeta nākotni.

Procedūra: budžets, vidusposma ziņojums

Reimer Böge CV

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (skat. 22.09.2010.)

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri