22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Elektrouzlāde: lēnā, ātrā un superātrā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kā informē Ceļu satiksmes drošības direkcija, 5. jūlijā Latvijā darbu sākušas pirmās 40 nacionālās elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacijas no kopējā līdz 2020. gadam plānotā 150 staciju tīkla. Jūlijā darbu sāks vēl 30 stacijas. Tās nodrošinās elektroautomobiļu pārvietošanās iespējas visā Latvijā. Staciju izmaksas paredzēts segt no VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija līdzekļiem.

Elektrouzlāde: lēnā, ātrā un superātrā

Negribu apgalvot, ka nu jau pa jebkuriem lauku ceļiem var doties ekskursijā uz aklo, cerot vajadzīgajā vietā ceļmalā atrast elektromobilim vitāli nepieciešamo uzlādēšanas vietu. Šim nolūkam atrodama digitāla karte. Jāatceras, ka ātrās uzlādes stacijā 1 minūte jums izmaksās 0,15 eiro. Daudz tas vai maz, lai katrs rēķina pats!

Šoreiz vēl dažas būtiskas lietas par elektromobiļiem, arī par to uzlādi:

* lēnā uzlāde piemērota tiem, kas savu auto pa nakti tur garāžā vai pa dienu stāvlaukumā, kur pieejama parastā elektrības rozete. Tad pilna baterijas uzlāde, izmantojot parastu vadu, prasīs no 6 līdz 12 stundām atkarībā no elektromobiļa lādētāja;

* ātrā uzlāde iespējama tiem elektromobiļiem, kuriem ir īpaši (tos piedāvā ražotājs) papildu rīki, piemēram, pārvietojama uzlādes stacija. Tas ir apmēram mugursomas izmēru aparāts, ar kura palīdzību, izmantojot jau iepriekš minēto klasisko rozeti, auto bateriju var uzlādēt jau 3 līdz 5 stundās. Ja gadījumā iespējama rūpnieciska strāvas padeve, izmantojot attiecīgu zemējumu un adapteru, uzlādes procesu var paātrināt un pilnu bāku dabūt jau 2 stundās;

* superātrā uzlāde iespējama tad, ja ir pieejama attiecīga uzlādes punkta jauda un arī attiecīgs lādētājs. Tad jau pusstundas laikā bateriju pat no parastas rozetes var uzlādēt par 80%! Te nu visiem pogas izgriež elektromobiļu ražotājs Tesla, kuram ir pat savs Supercharger uzlādes tīkls, tiesa, pagaidām vēl ne Latvijā. Un nepilnas stundas laikā Tesla elektromobilim baterija pilna!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri