20. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Made, Irbe

Elektromobiļi nāk ar papildu tēriņiem budžetam

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nu, patiesībā jau vēl nav tik traki. Latvijā elektriskā transporta barošanās vietu jeb uzlādes staciju joprojām paliels deficīts, tāpēc masveidā šos pārvietošanās līdzekļus mūsu ielās un ceļos tik drīz vēl neredzēsim. Taču ar naudām visam jābūt kārtībā! Tāpēc otrdien valdība nolēma, ka elektromobiļu uzlādes pakalpojuma maksa ātrās uzlādes staciju tīklā būs 15 centi minūtē ar PVN.

Elektromobiļi nāk ar papildu tēriņiem budžetam

Tiesa, vēl krietns laiciņš jāpagaida, kamēr tiks uzstādītas visas pirmajā posmā paredzētās ātrās uzlādes stacijas. Satiksmes ministrijas pārstāvji informē, ka līdz 2022. gadam visā Latvijas teritorijā paredzēts izveidot līdz 150 elektromobiļu līdzstrāvas ātrās uzlādes staciju, lai panāktu, ka elektromobiļi var cirkulēt vismaz pilsētu/piepilsētu aglomerācijās un citās blīvi apdzīvotās vietās, un attiecīgos gadījumos dalībvalstu noteiktos tīklos.

Nekā jauna — darām tikai tad, kad kārtējā regula vai direktīva jau acīs baksta. Bet Satiksmes ministrijai ar CSDD līgums par elektromobilitātes infrastruktūras izveidošanu un uzturēšanu taču parakstīts jau 2016. gada pavasarī... Projekts tiek realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, un kopējās izmaksas ir 8,34 miljoni eiro.

Tāpat direktīva paredz Eiropas Savienības dalībvalstīm nodrošināt to, ka cenas, ko nosaka publiski pieejamo uzlādes punktu operatori, ir saprātīgas, viegli un skaidri salīdzināmas, pārredzamas un nediskriminējošas.

Satiksmes ministrijas viedoklis: lai elektromobiļu lietošana būtu līdzvērtīga iekšdedzes transportlīdzekļiem, elektroenerģijas izmaksām uz 100 kilometriem, izmantojot ātrās uzlādes staciju tīklu, nevajadzētu pārsniegt iekšdedzes transportlīdzekļu degvielas izmaksas uz 100 kilometriem.

NORVĒĢIEM IERASTA LIETA. Nav nekāds brīnums, ka tieši Norvēģijā ļoti plaši lieto elektromobiļus,  — šajā valstī taču hidroelektrostacijās saražotā elektrība ir fantastiski lēta un laikam jau arī bez OIK... Foto no emobilitate.lv

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri