19. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Verners, Muntis

Elektrība aiz robežas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Elektrība aiz robežas

Nākamajā gadā darbu sāks jauna atomelektrostacija (AES) Baltkrievijā – Astravjecas AES. Tā kā minētā AES neatrodas tālu no Baltkrievijas kaimiņvalstu – Lietuvas un arī Latvijas – robežām, it īpaši Lietuvā ļoti aktuāls ir jautājums par AES drošību.

Lietuvā Astravjecas AES šķiet ļoti nedroša, un šī iemesla dēļ mūsu dienvidu kaimiņi kategoriski atsakās nākotnē pirkt šajā AES ražoto elektroenerģiju, cenšas pārliecināt to pašu darīt arī kaimiņvalstis, kā arī pie katras izdevības aktualizē šos jautājumus visas Eiropas Savienības (ES) līmenī. Viens no šo darbību taustāmākajiem rezultātiem ir likums, atbilstīgi kuram Lietuva vispār pārstās iepirkt elektroenerģiju uz robežas ar Baltkrieviju.

Šis likums ir svarīgs arī Latvijai, jo starp Baltijas valstīm kopš 2013. gada ir spēkā vienošanās, ka visa elektroenerģija, kas tajās nonāk no «trešajām valstīm» (t.i., ārpus ES esošajām), nonāk caur Lietuvu, izmantojot savienojumus ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu un Baltkrieviju. Ja tā vienkāršoti, tad caur Lietuvu un Baltkrieviju Latvijā nonāk arī no Krievijas importētā elektroenerģija. Attiecīgi, ja lietuvieši aizliedz iepirkumus no Baltkrievijas (bet no Kaļiņingradas apgabala atļauj iepirkt tikai to elektrību, kas saražota pašā Kaļiņingradā), pēc Astravjecas AES darba uzsākšanas bez Baltkrievijas un Krievijas elektroenerģijas paliek arī Latvija un Igaunija.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Augusts, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri