20. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Ekskluzīvu tērpu izstāde

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā apskatāma unikāla, speciāli Cēsu muzejam veidota izstāde «Skatuve un tērps».

Ekskluzīvu tērpu izstāde

Tā tapusi no pasaulslavenā modes mākslinieka un modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas. Izstāde ir veltīta skatuves kostīmu un tērpu vēsturei un skar visus teātra mākslas veidus — dramatisko teātri, operu, baletu un mūziklu.

«Prieks, ka izstāde skatāma pie mums un tā piesaista arvien vairāk interesentu. Protams, Cēsīs skatāma tikai maza daļa no vērienīgās mākslinieka tērpu kolekcijas. Izstādes atklāšanā Vasiļjevs daudz stāstīja par to, kā tērpi iegūti viņa kolekcijā, cik tie ir seni, unikāli. Mākslinieks ir atsaucīgs neatkārtojamo modes un tērpu vēsturi rādīt izstādēs,» tā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Jaunajā pilī nodaļas vadītāja Kristīne Skrīvere un lepojās ar faktu, ka izstāde «Skatuve un tērps» ir īpaši Cēsu Vēstures un mākslas muzejam veidota izstāde.

«Līdz šim visi tērpi, kuri redzami izstādē, iepriekš nav bijuši eksponēti un savu pasaules pirmizrādi piedzīvo tieši Cēsīs. Nākamā vieta, kur šo izstādi varēs redzēt, būs Ženēva 2019. gadā,» tā Kristīne.

ALEKSANDRS VASIĻJEVS ar sava fonda pārstāvēm un izstādes apmeklētājām «Skatuve un tērps» atvēršanas pasākumā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. Foto no muzeja arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri