23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Ekoskolu programmā tiks apbalvotas četras Valmieras izglītības iestādes

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ceturtdien, 27.septembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā Ekoskolu programmas apbalvošanas pasākumā Valmieras 2.vidusskola un Valmieras pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde "Vālodzīte" saņems Zaļo karogu, bet Valmieras Valsts ģimnāzijai un Valmieras Viestura vidusskolai piešķirs Zaļo diplomu par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē.

Ekoskolu programmā tiks apbalvotas četras Valmieras izglītības iestādes

Valmieras 2.vidusskola un Valmieras pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestāde "Vālodzīte" saņems Ekoskolu programmas atpazīstamāko elementu, starptautisko Zaļā karoga balvu, ko saņem tikai tās izglītības iestādes, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Kopā to saņems 75 izglītības iestādes visā Latvijā. Savukārt Valmieras Valsts ģimnāzijai un Valmieras Viestura vidusskolai piešķirs Latvijas Ekoskolas nosaukumu un diplomu, kas ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu, ko kopā saņems 33 izglītības iestādes.

Apbalvošanas pasākumā izglītības iestādes paudīs atbalstu Latvijas kā zaļākās valsts vīzijai, “iestādot” iepriekš sagatavotu simbolisku koku ar savu vēstījumu zaļākai Latvijai. Ekoskolu “mežs” tiks nogādāts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Latvijā Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk nekā 120 izglītības iestādes, apvienojot apmēram 20 000 bērnu un jauniešu. Programmā var iesaistīties ikviena izglītības iestāde, kas vēlas savā darbā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Iepriekšējā mācību gadā Ekoskolu programmā pieteicās arī divas augstskolas Latvijā – Vidzemes Augstskola un Daugavpils Universitāte.

Ekoskolu programma šobrīd ir populārākais vides izglītības modelis pasaulē. Tā ir ANO Vides programmas un UNESCO sadarbības partnere vides izglītībā un ir pamats vides izglītības procesa organizēšanai skolās. Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas aptuveni 40 000 izglītības iestādes 60 pasaules valstīs, iesaistot 6 miljonus bērnu un jauniešu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri