24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Ekoskolu audzēkņi: nākotni redzam zaļāku

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Atzīmējot kārtējo Pasaules ūdens dienu un sagaidot Zemes stundu, aktīvi un erudīti 5. — 7. klašu skolēni pulcējās Valmieras 2. vidusskolā, kur Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistes Intas Somas vadībā piedalījās interaktīvajās nodarbībās, lai pārbaudītu savas zināšanas par Latvijas dabu.

Ekoskolu audzēkņi: nākotni redzam zaļāku

Pasākumā piedalījās divas komandas no Valmieras Viestura vidusskolas, divas komandas no Valmieras 2. vidusskolas un viena komanda no Lazdiņas privātās pamatskolas «Punktiņš» struktūrvienības — Zaļās skolas.

Jāteic, ka vide ap mums vienmēr tikusi uztverta kā tāda, no kuras var ņemt to, kas cilvēkam nepieciešams, un kur izvadīt, izmest to, kas nav vajadzīgs — atkritumus. Daudzas lietas esam uztvēruši kā pašsaprotamas, neaizdomājoties par piesārņojuma radītām sekām. Gadiem ejot, cilvēka darbība ir būtiski mainījusi ne tikai cilvēka dzīves vidi, bet arī biosfēru kopumā. Vides piesārņojuma veidošanās un vides kvalitātes degradācija uzskatāma par nozīmīgāko negatīvo cilvēka ietekmju veidu uz vidi. Tālab visa Ekoskolas darbība vērsta uz to, lai nākamajās paaudzēs ieviestu izpratni par dabai draudzīgu dzīvesveidu un iesētu cerības sēkliņu, ka nākamās paaudzes bērni dzīvos zaļāk, nekā līdz šim to darījušas iepriekšējās paaudzes.

«Šādi pasākumi skubina jauniešus uz sadarbību. Ikdienā, strādājot ar bērniem, arvien aktualizējam dažādas tēmas par dabas aizsardzību, taču daudz būtiskāk ir izprast, kāpēc vispār par to domājam, kāpēc runājam par zaļo domāšanu vai zaļo dzīvesveidu,» savās domās dalās Ekoskolas projektu koordinatore un 2. vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja Ņila Zaiceva. Viņai piebalso turpat esošās Valmieras Viestura vidusskolas skolotāja Sarmīte Balode un bioloģijas skolotāja, direktora vietniece mācību darbā Ilga Verovkina, sakot, ka mūsdienu pedagogu pienākums ir mācīt skolēniem risināt problēmsituācijas, kā arī sniegt zināšanas par to, kā uzturēt līdzsvaru starp dabu un sabiedrību.

JAUNIEŠI dažādās izzinošās pieturās atpazina augus, putnus un dabas norises. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri