25. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Māra, Marita, Mārīte

Ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju ir nepieņemamas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju ir nepieņemamas

Kārtējo reizi ir saasinājušās Eiropas Savienības attiecības ar Baltkrieviju. Šoreiz situācija ir tik nopietna, ka Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs A.Teikmanis aicina Latvijas uzņēmējus būt gataviem ekonomisko sankciju piemērošanai pret Baltkrieviju. Būt gataviem! Ko tas nozīmē komercdarbībai? Gluži vienkārši- investīciju pilnīgu vai daļēju zaudēšanu, noieta tirgus daļas zaudēšanu. Sliktākajā gadījumā bankrotu. Baltkrievija ir otrs lielākais Latvijas tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības. Latvijai preču apgrozījums ar Baltkrieviju 2011.gadā pārsniedzis divus miljardus eiro.

Ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju, kuras aktīvi atbalsta Rietumeiropa, mūsu valstij nav pieņemamas. Un tas Latvijas Ārlietu ministrijai ir jāpauž skaļi. Tik skaļi, lai beidzot Eiropas Savienība sadzird arī par Latvijas lauksaimniecībai negodīgām subsīdijām. Ne spāņiem, ne grieķiem un citiem Vidusjūras reģiona „siestas” dzīves stila piekopējiem nav jādzīvo kaimiņos ar Baltkrieviju, nav jāpārkrauj baltkrievu kravas Latvijas ostās, nav jāpārstrādā Baltkrievijas kokmateriāli, kūdra, minerālmēsli un citas preču grupas, kuras Latvija eksportē, pateicoties Baltkrievijas izejmateriāliem. Simtiem darbavietu var būt daļēji vai pilnībā apdraudētas gan Latvijā, gan kaimiņzemē Baltkrievijā. Aiz tām stāv ģimenes, bērni, jaunā paaudze. Ko vēlamies panākt? Lai Latviju pamet kārtējie ekonomiskie bēgļi?

Cienīga un valstiska ir Somijas prezidenta Sauli Nīniste pozīcija. Somijas prezidents uzskata, ka nav jāiejaucas citu valstu iekšējas lietās, ja Somijas tautai un valstij tas ir ekonomiski neizdevīgi. „Mūsu tautas un valsts intereses stāv pāri visam,” tā Somijas prezidents.

Jāņem vērā, ka Latvija ir līdzvērtīgs Eiropas Savienības partneris. Latvijas intereses ir arī Eiropas Savienības intereses attiecībām ar Baltkrieviju. Neļausim sevi nospiest zem Briseles „tupeles”, bet gan piecelsimies un skaidri pateiksim: „Mēs kategoriski iebilstam sankcijām pret Baltkrieviju!”

Naudiņa kungs - diezgan

Naudiņa kungs - diezgan neizprotams esat. Jūs Valmieras laikrakstā "Liesma" izsakāt Ārlietu ministrijai prasības lai netiktu atbalstītas ES sankcijas pret Baltkrieviju. Vai nebūtu tā kā prātīgāk izmantot savas partijas iespējas, kas tomēr ir pozīcijas, jeb kā pēdējā laikā saka "varas partija"? Iestāties koalīcijas sanāksmēs par šo, pat zīdainim saprotamu lietu, nevis paplātīties laikrakstā vietējiem ļaudīm par savu devumu, jo visdrīzāk Ārlietu ministrs un ierēdņi "Liesmu" Rīgā diez vai lasa! Ir pēdējais laiks Jums no cirka mākslinieka pacensties kļūt par politiķi ar lielo burtu, jo tie pirmie mums jau ir gana - to otro trūkst.

ha ha .. tiešām šķiet, ka ar

ha ha .. tiešām šķiet, ka ar skaļajiem lozungiem deputāta kungs cenšas pārliecināt Valmieras un rajona iedzīvotājus, ka sankcijas pret Baltkrieviju ieviest nevag! Vispār šķiet ka Valmierieši to arī tākā netaisījās darīt. Deputāta kungs - Jums taču visas kārtis rokās! Vienojieties ar saviem frakcijas biedriem, cenšaties pārliecināt koalīcijas partnerus un arī opozīciju, veiciet deputāta pieprasījumu arlietu ministrijai utt. tādā veidā atpelnot kā vēlētāju doto uzticību Jums, tā arī Saeimas deputāta algu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri