17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Ekoforuma dalībnieki iziet ielās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Vides izglītības fonda organizētais Ziemas forums, kas trīs dienas notika Valmieras sākumskolā.

Ekoforuma dalībnieki iziet ielās

Tajā dažādās nodarbībās piedalījās skolēni un skolotāji no ekoskolām visā Latvijā. Vairāk nekā 200 dalībnieku pulcējās, lai izprastu, kā mazināt cilvēka ietekmi uz vidi, kā arī vairāk izmantotu dabas resursus savā maltītē. Jāatzīmē, ka daļa foruma aktivitāšu bija veltītas starptautiskās Ekoskolu programmas 25 gadu jubilejai.

Iepriekš foruma centrā bija pīle, kas simbolizēja dabas daudzveidību, tomēr šoreiz pasākuma fokuss bija vērsts uz jauniešiem, kas ir Ekoskolu programmas pamatā, kā uz galveno pārmaiņu nesēju sabiedrībā. «Pieaugušie diemžēl ir daudz ko salaiduši grīstē, tāpēc ir vajadzīgi daudzi atbildīgi jaunieši, kas to var mainīt. Jaunieši citviet iziet ielās, jo saprot, ka nav planētas B, uz kurieni pārvākties,» uzrunājot jauniešus, dalījās Ekoskolu programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns. Tāpēc aktivitātes bija veltītas, lai izprastu ilgtspējīgas dzīvošanas principus, tas ir, ka, neko nemainot, cilvēks varētu dzīvot bezgalīgi un tam nebūtu sekas nākotnē.

«Īpaši šajā gadā, kad svinam starptautiskās Ekoskolu programmas 25 gadu jubileju, vēlamies kopīgajos pasākumos runāt ne tikai par tādām globāli aktuālām tēmām kā klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības samazināšanās, bet arī par komunikācijas un atbalsta resursiem – par vērtību, kas skolas ir cita citai. Vienlaikus tā ir arī iespēja mums pateikties ekoskolām par uzņēmību un centieniem ieviest pozitīvas pārmaiņas mūsu sabiedrībā,» tā Daniels Trukšāns.

JĀMAINA RĪCĪBA, jāmainās pašiem, lai mazinātu klimata pārmaiņas, – uzsvēra foruma dalībnieki, kas ideju pauda valmieriešiem. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri